Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Prowokacja przeciwko związkowcom z MZK

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark

W Miejskim Zakładzie Komunikacji w Szczecinie pojawiły się ulotki-formularze namawiające pracowników do występowania ze związków zawodowych. Zdaniem związkowców to prowokacja.
Nikt z pracujących w MZK nie chce się przyznać do tej akcji. Zdaniem przewodniczącego zakładowej "Solidarności" Bogdana Rojka to zaplanowane działanie, gdyż dziś ma zapaść decyzja o strajku tramwajarzy. Jest oburzony akcją i podkreśla, że nawet "za głębokiej komuny nie było takich działań skierowanych przeciwko związkom zawodowym".

- Czyste druki namawiające do rezygnacji z działalności w organizacji związkowej rozrzucono w zajezdni "Pogodno". Z moich informacji wynika, że zostały podpisane przez dwie osoby - mówi Rojek.

W MZK działa 6 związków zawodowych skupiających 80 procent z 700 zatrudnionych pracowników. Zgodnie z prawem muszą poinformować o planowanym strajku na pięć dni przed jego rozpoczęciem. Dotychczasowe rozmowy o podwyżkach płac zakończyły się fiaskiem, związkowcy podpisali protokół rozbieżności z dyrekcją MZK. Chcą 15-procentowych podwyżek płac, dyrekcja firmy jest w stanie zaoferować ponad 3-procentowy wzrost. wynagrodzeń.

źródło: Polskie Radio Szczecin

4 komentarze