Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Spór o podwyżki w SPPK

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez Luke_Police; zmodyfikowane

Pracownicy Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dostaną podwyżki, ale mniejsze niż zakładało porozumienie płacowe podpisane na początku marca.
Pieniądze, które miały być przeznaczone na wzrost wynagrodzeń zostaną wydane na odprawy emerytalne i nagrody jubileuszowe. Według danych związków zawodowych zamiast po 300 złotych brutto pracownicy SPPK mają dostać po 150 złotych brutto.

- Związki zawodowe oczekiwały innego podziału środków, natomiast inaczej przedstawia to dyrektor, z czym się nie zgadzamy - poinformował Remigiusz Falicki z zakładowej "Solidarności'80".

Prezes SPPK Andrzej Markowski mówi, że o 10 procent "miały wzrosnąć wynagrodzenia, a nie płace". - Tu jest pies pogrzebany. Koledzy związkowcy mieli świadomość, że o 10 procent wzrastają wynagrodzenia, a nie płace, ponieważ muszą być pieniądze na należne ludziom odprawy emerytalne - mówi Markowski.

Prezes SPPK dodał, że wyjątkowo dużo musi wydać na odprawy emerytalne i nagrody jubileuszowe ponieważ firma skończyła w ubiegłym roku 10 lat. - Nastąpiła kumulacja nagród - powiedział Markowski.

Rozmowy pomiędzy dyrekcją SPPK i związkami zawodowymi są zawieszone. Strona związkowa czeka na opinię prawników czy w Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym jest spór zbiorowy, czy też wygasł wraz z podpisaniem porozumienia na początku marca. Dyrekcja SPPK twierdzi, że spór został zakończony.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy