Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tramwajarze chyba będą strajkowali

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez kajetansz; zmodyfikowane

Negocjacje w szczecińskim Zakładzie Komunikacji Miejskiej zostały zerwane. Związkowcy i dyrekcja nie doszli do porozumienia w sprawie podwyżek płac. Szczecinowi grozi strajk tramwajarzy.
Związkowcy domagają się 300 złotych podwyżki dla każdego pracownika, zaś dyrekcja szczecińskich tramwajów deklarowała 170 złotych dla motorniczych i 130 złotych dla pozostałych pracowników.

- Podjęcie akcji strajkowej spowoduje całkowitą utratę płynności finansowej firmy. Nie będą płacone składki na ZUS, możliwie jest również, że pracownicy nie dostaną terminowo wypłat, a wynagrodzenia za czas strajku zostaną im odebrane - mówi dyrektor MZK Krystian Wawrzyniak.

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy tramwajarzy miał miejsce już w ubiegłym tygodniu. Wawrzyniak przypomniał, że związkowcy powinni powiadomić o planowanym strajku na pięć dni przed jego rozpoczęciem. Ma to pomóc w zorganizowaniu komunikacji zastępczej.

Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Michał Przepiera poinformował, że magistrat przygotowuje uchwałę o powołaniu spółki tramwajowej, która ma zastąpić MZK. Biuro prasowe magistratu zakomunikowało, że rozmowy między miastem, a związkowcami zakończyły się definitywnie.

Po zerwanych negocjacjach nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami komitetu strajkowego w MZK.

źródło: Polskie Radio Szczecin

21 komentarzy