Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Kolejne zmiany na Stołczynie i Skolwinie

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Poniższa informacja jest żartem primaaprilisowym. Prosimy nie traktować jej poważnie!

15 kwietnia w związku z pracami kanalizacyjnymi nastąpi wstrzymanie ruchu w ciągu ulicy Nad Odrą między ulicą Kolejową a wiaduktem kolejowym nad ulicą Nad Odrą oraz w ciągu ulicy Orłowskiej między przejazdem kolejowym a ulicą Stołczyńską. Nastąpi zmiana organizacji komunikacji miejskiej w rejonie Stołczyna i Skolwina.

Komunikacja dziennaAutobusy linii 63 kursować będą na skróconej trasie Kołłątaja - Zamknięta (objazdem przez ulicę Dąbrówki).

Autobusy linii 102 kursować będą na trasie Gocław - Dąbrówki - Policka - Przęsocin - Asfaltowa - Police Tanowska szkoła.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia 63A. Kursy będą realizowane w relacji Nad Odrą huta - Artyleryjska. Wybrane kursy będą realizowane z podjazdem na przystanek "Nowy Świat".

Autobusy linii 102A kursować będą na trasie Orłowska - Police Palmowa.

Dodatkowo w celu zapewnienia połączenia ulicy Stołczyńskiej ze Stołczynem i Policami uruchomione zostaną kursy pociągu między stacjami Szczecin Glinki i Szczecin Mścięcino (postój pośredni na stacji Szczecin Skolwin). Kursy będą realizowane co ok. 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co ok. 45-60 minut w dni powszednie w okresie pozaszczytowym i w dni świąteczne. Kursy pociągu będą na stacji Szczecin Glinki (przystanek autobusowy "Zamknięta") zsynchronizowane z kursami linii 63, a na stacji Szczecin Mścięcino (przystanek autobusowy "Police Palmowa") z kursami linii 102A.

W pociągu obowiązuje wyłącznie taryfa ZDiTM Szczecin.

zdjęcie
Nocna komunikacja zastępcza podczas robót na Stołczynie i Skolwinie

Komunikacja nocnaAutobusy linii 526 od Gocławia będą kursować do przystanku "Zamknięta", gdzie nastąpi nawrót, a następnie pojadą przez ulicę Dąbrówki, ulicę Policką, Przęsocin, ulicę Asfaltową, ulicę Cisową, ulicę Nadbrzeżną do przystanku "Orłowska", po czym wrócą do ulicy Asfaltowej i pojadą dalej stałą trasą.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia 526A. Kursy będą realizowane w relacji Nad Odrą huta - Artyleryjska.

Połączenie linii 526 i 526A będzie następować poprzez przejście piesze między przystankami "Artyleryjska" i "Orłowska".

W porze nocnej nie przewiduje się kursowania pociągu.

Zasady korzystania z biletów okresowych liniowychPasażerowie posiadający bilety na linię 63 uprawnieni są do korzystania z linii 63 na całej trasie, linii 63A na całej trasie oraz pociągu między stacjami Szczecin Glinki i Szczecin Skolwin.

Pasażerowie posiadający bilety na linię 102 uprawnieni są do korzystania z linii 102 na całej trasie, linii 63 na trasie Dąbrówki - Zamknięta, linii 63A na całej trasie, linii 102A na całej trasie oraz pociągu między stacjami Szczecin Glinki i Szczecin Mścięcino.

Zmiany nazw przystankówJednocześnie nastąpią zmiany nazw przystanków:
  • "Orna - Celulozowa" na "Celulozowa",
  • "Boisko" na "Orłowska",
  • "Mścięcino park" na "Police Jesionowa"
  • "Mścięcino" na "Police Cisowa".
Zmyślone zostały zarówno miejsca planowanych robót kanalizacyjnych, jak i cała organizacja komunikacji miejskiej.

17 komentarzy