Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

W piątek strajk w komunikacji?

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez end

Pasażerowie korzystający z komunikacji tramwajowej powinni być przygotowani na to, ze w każdej chwili mogą być zmuszeni do korzystania z komunikacji zastępczej.
- Szanowni pasażerowie, jeżeli dziś jest strajk, to przesiądźcie się do komunikacji zastępczej. Jeżeli dziś strajku nie ma, to może będzie jutro - w ten sposób sytuację w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym komentuje jeden z urzędników, bo związki zawodowe w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym nie wycofują się z twierdzenia, że dojdzie do strajku w tramwajach.

- Jak tramwaje staną to wszyscy się dowiedzą - powtarza po raz kolejny Andrzej Cielas ze Związku Zawodowego "Tramwajarz".

Decyzję o terminie protestu podejmuje komitet strajkowy zawiązany w MZK, który kilka dni temu przeprowadził akcję ostrzegawczą i na kilkadziesiąt minut wstrzymał z 93 pracownikami MZK poranne wyjazdy tramwajów z zajezdni.

Niepotwierdzone źródła mówią, ze tramwaje mogą nie wyjechać z zajezdni już w piątek rano. Inny scenariusz, który też ma swoich zwolenników to strajk w sobotę lub niedzielę.

Tą tezę mogą potwierdzać informacje, że członkowie komitetu strajkowego dziś rano odwiedzili dwie zajezdnie.

- Jeżeli się osobiście pofatygowali, to pewnie coś szykują albo byli wysondować nastroje wśród załogi - uważa nasz anonimowy rozmówca.

Andrzej Cielas przyznaje, że związkowcy odwiedzili zajezdnie.
Przypomnijmy, że ewentualny strajk to wynik braku porozumienia związków z szefem zakładu i przedstawicielami miasta w sprawie podwyżek. W poniedziałek zostały zerwane negocjacje w tej sprawie.

Na stronie internetowej ZDiTM zostały umieszczone rozkłady komunikacji zastępczej w przypadku rozpoczęcia strajku przez MZK.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona