Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jutro strajk w MZK?

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

Masowe zwolnienia, urlopy "na żądanie" i oddawanie krwi - tak według nieoficjalnych informacji ma wyglądać od jutra strajk szczecińskich tramwajarzy. Oznacza to, że część składów prawdopodobnie wyjedzie na linie, ale chaos na mieście może być spory.
- Związkowcy byli na zajezdniach w czwartek i sondowali sytuację - przyznaje jeden z motorniczych. - Zorientowali się jednak, że coraz mniej osób jest za strajkiem generalnym. Każdy też liczy, ile może na tym stracić.

Rozmowy z motorniczymi prowadzone były także w sobotę i dziś. Z informacji, do których udało się "Kurierowi" dotrzeć wynika, że zamiast strajku ma być protest, podobny do tego, jaki przeprowadzili pracownicy służb mundurowych. Spora część motorniczych zamiast okupować zajezdnie, pozostanie w domach, mając w zamian zaświadczenia, które na to pozwalają. Z kolei ci, którzy stawią się w pracy, będą prawdopodobnie normalnie pracować. Mimo to pasażerowie muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami w kursowaniu tramwajów.

Niezależnie od tego jeszcze dziś wieczorem w szczecińskim magistracie zbierze się sztab kryzysowy. W jego skład wchodzi m.in. wiceprezydent Beniamin Chochulski, przedstawiciele UM, MZK, Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz przewoźników, którzy najpóźniej w ciągu 5-8 godzin deklarują sprowadzenie do Szczecina kilkudziesięciu zastępczych autobusów.

źródło: Kurier Szczeciński

11 komentarzy