Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będą nowe autobusy

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Szczecińscy przewoźnicy rozpoczęli zapowiadane zakupy nowego taboru. Spółka z Dąbia ogłosiła właśnie przetarg, bo chce nabyć 8 nowych pojazdów. Wkrótce na zakupy ruszy też spółka z Klonowica.
Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" chce kupić 8 przegubowych, niskopodłogowych autobusów przyjaznych środowisku, czyli spełniających najbardziej wyśrubowaną dla silników diesla europejską normę EEV. W Polsce nie ma jeszcze pojazdów z takim napędem. Autobusy mają mieć klimatyzację i kamery wewnątrz i na zewnątrz. Zakupy są możliwe dzięki 6 mln zł dofinansowania, które przekazało miasto obu szczecińskim przewoźnikom.

- Wkrótce przetarg ogłosi SPA "Klonowica" - zapowiada Michał Przepiera, szef wydziału gospodarki komunalnej w magistracie. - Z tym, że ta spółka będzie kupowała długie i krótkie autobusy.

Wszystkie nowe pojazdy będą w kolorach określonych w przedstawionej niedawno wizji rozwoju Szczecina do 2050 roku. Pierwsze biało-zielono-niebieskie pojazdy zobaczymy na naszych ulicach już latem. Wtedy cztery nowe autobusy przegubowe w tych barwach ma odebrać przewoźnik z ul. Klonowica.

źródło: Głos Szczeciński

17 komentarzy