Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Problemy z tankowaniem radiowozów ZDiTM-u

Magdalena Nieniewska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark

Od kilku tygodni Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego boryka się z problemem tankowania 22 radiowozów.
Umowa przewiduje bezgotówkowe rozliczanie, dostawca paliwa zaproponował magnetyczne karty. W mediach pojawiły się informacje, iż samochody wykorzystywane m.in. podczas zabezpieczania miejsc wypadków z udziałem autobusów czy tramwajów lub do kontroli miejsca prac drogowych będą miały pod koniec czerwca przymusowy postój.

Wszystko przez zaproponowane przez Orlen zmiany w umowie obowiązującej od kilku lat z ZDiTM-em. Zdaniem urzędników, zmiany są nie do przyjęcia. Umowę zatem rozwiązano i ogłoszono nowy przetarg na dostawę paliwa. Problem w tym, że na pierwszy przetarg nikt się nie zgłosił.

Ogłoszono kolejny przetarg, dziś rano otwarto oferty. - Jest jedna, na pierwszy rzut oka spełniająca wszystkie warunki - przyznaje Janusz Sienkiewicz, przewodniczący komisji przetargowej. - Bardzo dokładnie sprawdzimy całą ofertę.

Ale do poniedziałku komisja nie może udzielić informacji o firmie, która go wygrała. Jak tłumaczy Sienkiewicz, nie ma obaw, aby radiowozy zostały bez paliwa. ZDiTM planuje na paliwo do radiowozów wydać w tym roku 150 tys. złotych, a to ponad 20 tys. litrów benzyny i 11 tys. litrów oleju napędowego.

źródło: Polskie Radio Szczecin

5 komentarzy