Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Szczecin w bieli, zieleni i granacie

Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Granatowo-czerwone pasy na dole i wyżej biel lub czerwień, sama biel, a może żółć? Patrząc na szczecińskie autobusy i tramwaje, można dostać zawrotu głowy, bo malowane są na wiele sposobów. To się ma w końcu zmienić, a pierwsze pojazdy w nowych barwach zobaczymy już wkrótce.
- Na pewno będą to 4 nowe przegubowe autobusy, zamówione przez Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" - mówi Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Szczecinie. - Spodziewamy się ich w czerwcu.

Nie jest wykluczone, że wcześniej w nowych barwach wyjadą tramwaje. Trzy wagony przechodzą właśnie remont, a ostateczne uzgodnienia między MZK i magistratem, który wdraża nową markę Szczecina, dobiegają podobno końca.

- Po zaprezentowaniu nowej marki, logo miasta i barw nie ma mowy, by jakiś autobus czy tramwaj został pomalowany jak dawniej - tłumaczy M. Przepiera. - Wszystkie szczecińskie autobusy i tramwaje mają wyglądać tak samo.

Nie będzie masowego przemalowywania i wyrzucania pieniędzy w błoto. Nowe barwy pojazdy mają otrzymywać tylko podczas większych napraw, remontów czy modernizacji. Dostaną je również wszystkie nowo zamawiane autobusy. W fabryce Solarisa pod Poznaniem trwa właśnie nakładanie nowych kolorów na autobusy, które wkrótce zasilą tabor spółki z ul. Klonowica. Także SPA "Dąbie" właśnie ogłosiło przetarg na zakup nowych pojazdów, których dostawy oczekuje na początku przyszłego roku - zleca już malowanie ich w nowych barwach. Dominująca będzie biel z zielonymi i granatowymi wstawkami. Czy nowy sposób malowania przypadnie do gustu pasażerom - przekonamy się niebawem.

źródło: Kurier Szczeciński

61 komentarzy