Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kary bez zmian

ika, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Nie będzie wyższych kar za przejazd bez ważnego biletu komunikacji miejskiej. Wojewoda unieważnił uchwałę rady miasta podnoszącą opłaty. Jest ona niezgodna z prawem.
Rada miasta podniosła kary 7 kwietnia. Stawki były drastyczne. Ich wysokość - w zależności od terminu zapłacenia - wahała się od 125 złotych do 250 zł. Kara miała odstraszać od jeżdżenia na gapę.

Wojewoda uznał, że radni złamali prawo i uchwałę wczoraj unieważnił. Rada miasta ma bowiem prawo jedynie określać sposób ustalania wysokości opłat, a nie konkretne kwoty. Powinna wskazać, czym ma kierować się Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przy ustalaniu kar i jak naliczać opłaty manipulacyjne, która są pobierane, gdy np. akurat przy sobie nie mamy sieciówki. Tego jednak nie zrobiono.

Decyzja wojewody oznacza jedno. Obecnie obowiązują stawki dotychczasowe. Za przejazd bez ważnego biletu zapłacimy u kontrolera albo w terminie do 7 dni - 77 zł. Jeśli się spóźnimy - stawka urośnie do 110 zł. Jeżeli pasażer udowodni, że posiada ważną sieciówkę, opłata manipulacyjna wynosi 10 proc. nałożonej kary.

źródło: Głos Szczeciński

6 komentarzy