Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdańsk: Nożownik z "trzynastki"

rod, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Agresywny pasażer tramwaju w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Pracownikowi ZKM groził nożem.
Jechał "trzynastką" ze Stogów w kierunku Gdańska, był pijany, terroryzował pasażerów. Ktoś powiadomił motorniczego - a ten za pomocą radiotelefonu poprosił o pomoc centralę ruchu Zakładu Komunikacji Miejskiej. - To było w poniedziałek, tuż po godz. 20 - opowiada Józef Nowicki, główny dyspozytor ruchu ZKM. - Natychmiast wysłaliśmy tam instruktora technicznego ruchu i zaalarmowaliśmy policję. Ten człowiek zdążył wysiąść na przystanku przy Żabim Kruku, ale nie odpuściliśmy. Zaczął naszemu pracownikowi wygrażać 13-centymetrowym nożem. Po chwili przyjechała policja i zrobiła porządek. Okazało się, że miał przy sobie jeszcze dwa inne noże.

ZKM zapewnia, że tego typu zagrożenia w gdańskich tramwajach i autobusach należą do rzadkości. Kierowcy i motorniczy są wyposażeni w radiotelefony, dzięki którym błyskawicznie można sprowadzić pomoc.

- Wystarczy dyskretny sygnał od pasażera, że coś się dzieje i w ciągu 10 minut interweniujemy - podkreśla Nowicki. - Ważne jest, by nie udawać, że nic się nie dzieje.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona