Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Stargard Szczeciński: Stargard będzie miał droższe bilety

Emilia Chanczewska, Głos Szczeciński,

dodane przez kajetansz

Stargardzcy radni przyjęli zaproponowane przez MZK zmiany w opłatach za przejazd autobusami. Od września obowiązywać będą bilety na czas.
Niemalże wszyscy radni na co dzień jeżdżą swoimi samochodami i nie korzystają z miejskiej komunikacji. Jednak to do nich należała decyzja o zmianach w opłatach i zasadach przewozów autobusami MZK. Największą zmianą jest wprowadzenie biletów czasowych, przy jednoczesnej podwyżce cen biletów z 1,80 i 0,90 zł na 2 i 1 zł.

- Bilet ten będzie pozwalał na przesiadkę, którą można zrobić w 29 minucie i jechać na nim drugim autobusem aż do końca strefy - tłumaczył goszczący na wczorajszej sesji Jan Gumuła, dyrektor MZK.

Tak sobie uznaliRadny Przemysław Bielewicz (PiS) dopytywał czy MZK przeprowadziło symulacje komputerowe.

- Uważam, że przy obecnym rozkładzie jazdy, okres oczekiwania na następny autobus powoduje, że to rozwiązanie nie zda egzaminu - mówił Bielewicz.

- Nie robiliśmy symulacji - odpowiadał Jan Gumuła. - Sprawdzaliśmy połączenia od placu Wolności i uznaliśmy, że pół godziny to optymalny czas.

Osiemnastu radnych było za projektem. Czterech z klubu PO: Robert Zdobylak, Marcin Badowski, Sławomir Rutkowski i Jerzy Szuber wstrzymało się od głosu.

Droższe dziesięcioprzejazdówkiDo sprzedaży wprowadzony będzie jednorazowy bilet dwustrefowy za 3 zł (1,5 zł ulgowy), na którym będzie można jeździć przez strefę miejską i podmiejską, imienny bilet 15-dniowy (38 zł normalny, 19 zł ulgowy) i 60-dniowy (136 i 68 zł). Podwyższone będą ceny dziesięcioprzejazdówek z 15 na 18 zł, ulgowe z 7,50 na 9 zł, jednodniowe zastąpione będą jednodobowymi (8 i 4 zł w jednej strefie oraz 12 i 6 zł w dwóch).
Przez spadek sprzedaży MZK wycofał bilety wakacyjne. A Żarowo i Klępino włączył do strefy miejskiej.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy