Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Linia "88" ledwo ruszyła, już podzieliła mieszkańców dzielnicy

Marek Jaszczyński, Moje Miasto,

dodane przez MQ

To co jednych cieszy, dla innych jest udręką. Mieszkańcy okolic pętli autobusowej linii 88 narzekają, że autobusy nie powinny kursować po wąskich uliczkach.
Po tym, jak napisaliśmy o uruchomieniu linii nr 88 na Gumieńcach, zgłosili się do nas mieszkańcy dzielnicy i zwrócili uwagę na problem. Część kursów tej linii odbywa się po wąskich ulicach, a najbardziej narzekają mieszkańcy ulic Przemyskiej, Kieleckiej i Anhellego.

- Zdecydowana większość kursów odbywa się tylko do ulicy Okulickiego, kursy tej linii powinny być przeniesione w inny rejon, pociechą jest to, że pewnie ta linia nie będzie długo kursowała - mówi Ludwika Mitkiewicz z Gumieniec.

- Sprawą zainteresowaliśmy radę osiedla i urząd miasta i naszego przewoźnika. Przypomnijmy, że autobusy "88" ruszają spod centrum handlowego "Ster" i jadą przez ulice: Ku Słońcu, Kwiatową, Okulickiego - Przylep - Stobno - Stobno Stacja, z kursami skróconymi do przystanku "Okulickiego" (powrót ulicami Przemyska - Kielecka - Anhellego). Kursy są wykonywane w dni powszednie od godz. 5 do 17.30 z częstotliwością w godzinach szczytu co 24 minuty.

- W przedmiotowej sprawie do ZDiTM zwróciła się Rada osiedla Gumieńce - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Obecnie zbieramy uwagi od pasażerów, także czekamy na uwagi Gminy Kołbaskowo, która ma je przesłać pod koniec września.

Jak dowiedzieliśmy się linia 88 jest linią stałą, nie będzie kursować sezonowo. Od 16 września wprowadzono skomunikowanie na pętli Gumieńce tramwajów linii nr 8 odjeżdżających w kierunku Basenu Górniczego z autobusami linii nr 88 przyjeżdżającymi spod Centrum handlowego "Ster". Maksymalny czas oczekiwania tramwaju wynosi 2 minuty w stosunku do rozkładowej godziny odjazdu.

źródło: Moje Miasto

2 komentarze