Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jakie zmiany w komunikacji miejskiej?

Ikland, Moje Miasto,

dodane przez 333Wojtas333; zmodyfikowane

Komunikacja miejska, aby zwiększyć liczbę pasażerów, potrzebuje zmian. Takowe wprowadzane są, ale nie są to niestety zmiany korzystne.
1. Szczeciński Szybki Tramwaj - 300 mln idzie na budowę reliktu poprzedniej epoki, którego skutkiem będzie konieczność biegania połowy mieszkańców Prawobrzeża za Selgrossa.

Wiążąca się z nim likwidacja linii pośpiesznych, które są bardzo dogodnym rozwiązaniem. Pomyślmy ile infrastruktury można by odnowić i unowocześnić za te pieniądze. Tramwaj powinien przecież służyć ludziom, a nie zaopatrywaniu hurtowni.

2. Cały czas kilka stowarzyszeń lobbuje budowę szczecińskiej kolei miejskiej, która przy szczecińskim systemie komunikacyjnym będzie tylko generatorem przesiadek.

Jak ona będzie służyć osobom starszym i niepełnosprawnym? Kto będzie co chwila wnosił i wynosił wózek dla przejechania raptem paru kilometrów? Przy szczecińskich warunkach powinno się rozwijać połączenia AUTOBUSOWE do gmin ościennych także.

Ile ludzi dojeżdża z Kobylanki, Stargardu, Gryfina, Goleniowa, czy też innych mieścin. Gdyby się chciało, to nawet do przygranicznych miasteczek niemieckich. Ale trzeba chcieć,

3. Taryfa biletowa - niestety, ale taryfa zniechęca do jazdy KM. Zlikwidowano najużyteczniejszy bilet 20 minutowy. Można by w końcu wprowadzić bilety odcinkowe, co wcale nie byłoby trudne, wystarczyły by 1,2 3 literowe kody przystanków.
Ale uchwalenie biletów odcinkowych jest niesłychanie wątpliwe, ponieważ lwi odsetek wpływów z kar za jazdę bez biletu ZDiTM ma właśnie z takich pasażerów, którzy z powodu spóźnienia autobusu przekroczyli ważność biletu, bo nie jest tajemnicą, że z wiecznych gapowiczów przychody są niewielkie chociażby z powodu często odstraszającego kontrolera wyglądu takiego gapowicza.

Istnieje także jeszcze jeden problem w pojazdach. Mianowicie ich czystość.
Niestety, ale w autobusach i tramwajach unosi się nieprzyjemny smród. Może by w końcu zobligować kontrolerów do wypraszania bezdomnych z pojazdów, a także częściej je myć?

źródło: Moje Miasto

26 komentarzy