Szczecin komunikacja miejska

Powrót tramwajów na Jagiellońską i wycofanie ich z Wawrzyniaka

za ZDiTM,

dodane przez wolvo1565; zmodyfikowane

W związku z wznowieniem ruchu tramwajowego na ulicy Jagiellońskiej, zamknięciem dla ruchu tramwajowego ulicy Wawrzyniaka i trwającym remontem ulicy Potulickiej, 12 maja wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 1, 4, 5, 7, 9 i 527.
Tramwaje linii 1 kursować będą na trasie Głębokie - Dworcowa według specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością 6 min. w godzinach szczytu, 12 min. poza godzinami szczytu i 20 min. w godzinach zmniejszonego natężenia ruchu. Obsługa linii przez pociągi kategorii A z EZP - 12 w dni powszednie, 6 w soboty i dni świąteczne. Na pętli "Głębokie" tramwaje zatrzymywać się będą na torze zewnętrznym.

Przywrócone zostaje kursowanie linii 4 na nowej trasie Pomorzany - Jagiellońska - Krzekowo, bez zmian częstotliwości i zakresu kursowania. Obsługa linii przez 6 pociągów kategorii A z EZP.

Przywrócona zostaje stała trasa linii 5. W dni powszednie obowiązywać będzie specjalny rozkład jazdy wprowadzony 8 stycznia, z przesunięciem o 2 min. pierwszych kursów brygad 5/8 i 5/9.

Na linii 7 w dni powszednie wprowadzone zostanie zadanie łączone 7/8+4/7.

Kursy wyjazdowe linii 5 i 7 w relacji zajezdnia Pogodno - Krzekowo będą realizowane trasą okrężną przez ulicę Jagiellońską, przywrócona zostanie natomiast stała trasa kursów zjazdowych (przez ulicę Jagiellońską).

Kursy wyjazdowe i zjazdowe relacji zajezdnia Pogodno - Dworcowa/Basen Górniczy będą realizowane przez plac Rodła i ulicę Matejki.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 9. Skomunikowania linii 51, 103 i 106 z linią 9 zostają zastąpione skomunikowaniami z linią 1.

Zmianie ulegnie przyporządkowanie torów na pętli "Pomorzany":
  • tor wewnętrzny - linie 3 i 6,
  • tor środkowy - linia 12,
  • tor zewnętrzny - linie 4 i 11.

Autobusy linii 527 powrócą na stałą trasę.

14 komentarzy