Szczecin artykuł

info Wyremontują torowisko

(lw), 24Kurier, 11.11.2014

dodane 11.11.2014, godz. 23:04 przez zdjęcie profilowe użytkownika MQ MQ

Za ponad 3,5 mln zł Energopol wyremontuje torowisko na ul. 3 Maja. Wymiana torów na tej ulicy jest ściśle powiązana z sąsiednią budową - modernizacją ul. ul. Narutowicza i Potulickiej - wykonywaną nota bene przez tę samą firmę. Ale jest to osobna inwestycja.
Przetarg na wymianę torowiska na ul. 3 Maja (ogłoszony przez Tramwaje Szczecińskie) wygrała w ubiegłym tygodniu firma Energopol Szczecin - ta sama, która z takim trudem przebudowuje sąsiednie ulice: Potulicką i Narutowicza (z powodu perturbacji z podwykonawcami termin ukończenia prac prawdopodobnie się wydłuży). W tym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy. Zwycięzca przetargu ma na przeprowadzenie modernizacji cztery miesiące. Koszt tej inwestycji skalkulowano na 3 mln 660 tys zł.

Oprócz tego, że modernizację torowiska na ul. 3 Maja i pobliskich ulicach wykona jedna firma, obie budowy łączy również... samo torowisko. Z centrum, na pętlę "czwórki", tramwaje jeździły bowiem (bo już nie jeżdżą) zarówno ul. 3 Maja jak też ulicami Narutowicza i Potulicką. Remont torowiska biegnącego od Bramy Portowej do skrzyżowania z ul. Narutowicza jest więc tak samo ważny jak przebudowa jego dalszego ciągu (choć trzeba przyznać, ten odcinek torowiska nie był aż tak sfatygowany jak przy pętli).

źródło: 24Kurier

1 komentarz