Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Zmiany przy moście Długim

za ZDiTM,

dodane przez bartez; zmodyfikowane

W związku z zamknięciem dla ruchu ogólnego mostu Długiego, 21 lutego o godz. 5:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 3, 61, 70, 75, 81, 87, 807, A, A Bis, B, C, D, G, 521, 526, 527 i 528.
Tramwaje linii 3 oraz kursów wspomagających linii 2 (Pomorzany - Dworzec Niebuszewo) będą kursować według normalnego rozkładu jazdy po częściowo zmienionej trasie, pomijając ulice Dworcową i Nową. W obu kierunkach kursować będą ulicami Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - Kolumba. Zlikwidowane zostaną przystanki "Plac Tobrucki". Przystanek "Brama Portowa" w kierunku Pomorzan przeniesiony zostanie na przystanek wspólny z liniami pospiesznymi w kierunku prawobrzeża, a przystanek "Brama Portowa" w kierunku Lasu Arkońskiego zostanie przeniesiony na przystanek wspólny z liniami pospiesznymi w kierunku placu Rodła. Na zmienionej trasie zostaną uruchomione dodatkowe przystanki "Wyszyńskiego" (na ulicy Wyszyńskiego) i "Dworcowa".

Autobusy linii 70 i 526 będą kursować po częściowo zmienionej trasie wg specjalnego (linia 70) i normalnego (linia 526) rozkładu jazdy. Jadąc w kierunku Urzędu Miasta/Polic z Nabrzeża Wieleckiego autobusy będą skręcać w ulicę Wyszyńskiego, dalej Tkacką - Grodzką - Farną - Trasą Zamkową i Nabrzeżem Wieleckim. Przystanek "Wyszyńskiego" zostanie przeniesiony na przystanek tramwajowy (nr 10915). Na linii 70 dodatkowo zostaną uruchomione przystanki "Tkacka nż" (nr 11111) i "Grodzka nż". W kierunku Dworca Głównego z Nabrzeża Wieleckiego autobusy linii 70 i 526 kursować będą ulicą Wyszyńskiego - nawrót na wysokości ulicy Sołtysiej - i dalej w kierunku ulicy Kolumba.

Autobusy linii 87 w obu kierunkach kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy po częściowo zmienionej trasie: od placu Zwycięstwa ulicami Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - Kolumba do przystanku "Dworzec Główny". Na zmienionej trasie przejazdu będą obowiązywać wspólne przystanki z linią 81. Przystanek końcowy będzie zlokalizowany na ulicy Kolumba przy budynku Dworca Głównego. Likwidacji ulegną przystanki: "Brama Portowa" (w kierunku Dworca Głównego przystanek przeniesiony), "Plac Zawiszy", "Owocowa Dworzec", "Plac Tobrucki".

Przystanek "Wyszyńskiego" w kierunku Bramy Portowej, zlokalizowany na torowisku tramwajowym w ciągu ulicy Wyszyńskiego (nr 10915), będzie przystankiem dla linii 3, 61, 70, 75, 81, 87, 521, 526, 527 i 528. Tym samym zostanie zlikwidowany dotychczasowy przystanek na ulicy Wyszyńskiego dla tych linii.

Autobusy linii 807, A, A Bis, B, C, D i G jadące w kierunku Bramy Portowej będą zatrzymywać się na przystanku autobusowym na ulicy Wyszyńskiego zlokalizowanym w zatoce przystankowej, wspólnym z linią 62 (nr 10917).

Ponadto w okresie prowadzenia prac wszystkie bilety ZDiTM honorowane będą w pociągach REGIO spółki Przewozy Regionalne na obszarze ograniczonym stacjami Szczecin Główny, Szczecin Załom, Szczecin Zdunowo i Szczecin Podjuchy. W przypadku rozpoczęcia podróży pociągiem z biletem czasowym jednorazowym, dobowym, 5- lub 10-dobowym, należy go skasować w pociągu w kasowniku, a gdy pociąg nie jest wyposażony w kasownik - wpisując datę i godzinę ręcznie na bilecie.

41 komentarzy