Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Rozpoczynają się kolejne prace związane z utrzymaniem torowisk w Szczecinie

Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ

W najbliższych tygodniach regeneracji zostanie poddanych 46 krzyżownic. Dzięki napawaniu, które rozpocznie się w tym tygodniu, elementy torowiska odzyskają pierwotną funkcjonalność, a tramwaj przez skrzyżowanie będzie przejeżdżał bezpieczniej.

Prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z al. Piastów oraz rejonie Placu Kościuszki.

- Napawanie ma na celu doprowadzenie zużytych elementów rozjazdów, w tym przypadku bloków krzyżownic wraz z rampami najazdowymi, do pierwotnej geometrii - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Bloki krzyżownic w tych lokalizacjach są szczególnie narażone na zużycie ze względu na duże natężenie ruchu.

Dzięki zastosowaniu metody regeneracji poprzez napawanie można znacznie przedłużyć „życie” tych szczególnych elementów rozjazdów i wyeliminować konieczność ich wymiany. Napawanie polega na uzupełnieniu napoiną materiału „zeszlifowanego” przez obręcze przejeżdżających tramwajów i doprowadzenie wymiarów krzyżownic do pierwotnego stanu.

Umowa została podpisana z firmą TOR-MEL Sp. z o.o. na kwotę 480 tysięcy złotych. Roboty powinny zakończyć się w pierwszej połowie grudnia.

źródło: Wiadomości Szczecin

brak komentarzy