z kraju komunikacja miejska

Amsterdam: 400 milionów euro na inwestycje

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Jak donosi oficjalna strona GVB Amsterdam, przewoźnik doszedł do porozumienia z konsorcjum dwóch banków w sprawie udzielenia kredytu na kwotę 400 milionów euro.

Porozumienie z bankami BNG i NWB zostało zawarte w ubiegłym tygodniu przy dużym udziale władz regionu transportowego zrzeszającego Amsterdam i okoliczne gminy aglomeracji. Region zgodził się na pokrycie kosztów odsetek od udzielonego kredytu.

Pieniądze przeznaczone mają być głównie na inwestycje taborowe, które są już w trakcie realizacji. Wsród nich są nowe tramwaje 15G (CAF Urbos 100), którego prototyp dotarł do Amsterdamu już w kwietniu tego roku oraz nowe składy metra M7 zamówione w ubiegłym roku również u hiszpańskiego producenta CAF. Wśród inwestycji planowanych są również zakupy dużej partii elektrobusów. W tym przypadku spodziewane są raczej dostawy z rodzimej firmy VDL, niż "egzotycznej" dla holendrów fabryki Solarisa.

W swoim komunikacie GVB zaznacza, że planuje również inne inwestycje m.in. w infrastrukturę oraz dalszą cyfryzację. Kredyt jest elastyczny i ma umożliwiać ewentualne rozszerzenie zamówień w celu zakupu dodatkowego taboru.

źródło: GVB Amsterdam

brak komentarzy