Szczecin komunikacja miejska

info Startuje przebudowa ulicy Szafera

za ZDiTM Szczecin, 20.11.2019

dodane 20.11.2019, godz. 13:04 przez zdjęcie profilowe użytkownika MQ MQ; zmodyfikowane 20.11.2019, godz. 13:09

25 listopada rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy ulicy Szafera (od alei Wojska Polskiego do ulicy Jarzyńskiego). W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii komunikacji miejskiej.

Autobusy linii 75 kursować będą objazdem (w obu kierunkach): od przystanku „Zawadzkiego Kościół” ulicami Marlicza i Romera do ulicy Szafera i dalej bez zmian do przystanku „Krzekowo Kościół”. Na trasie objazdu uruchomione zostaną przystanki:

  • „Marlicza” – na ul. Marlicza przy skrzyżowaniu z ul. Zawadzkiego (nr 39911 w kierunku Krzekowa i 39912 w kierunku centrum),
  • „Romera Szkoła” – na ul. Romera przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 (nr 39412 i 39411),
  • „Romera” – na ul. Romera w odległości ok. 100 m od skrzyżowania z ul. Szafera (nr 32421 i 32422).

Wyłączone z obsługi przez linię 75 będą przystanki „Zawadzkiego”, „Szafera” i „Romera” (na ul. Szafera). Od poniedziałku do soboty oraz w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia będzie kursować według dotychczasowego rozkładu jazdy. W dni świąteczne linia będzie kursowała w godz. 5–6 z częstotliwością co 20 minut, w godz. 6–9 co 15 minut, w godz. 9–10 co 12 minut, w godz. 10–17 co 9 minut, w godz. 17–20 co 10 minut, w godz. 20–23 co 15 minut.

Autobusy linii 80 kursować będą objazdem (w obu kierunkach): od ronda Olszewskiego przez al. Wojska Polskiego, ul. Jarzyńskiego i ul. Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian. Przystanki „Rondo Olszewskiego (Spacerowa)” zlokalizowane będą w ciągu al. Wojska Polskiego na wysokości przystanków tramwajów linii 1 i 9 o tej samej nazwie. Likwidacji ulegną przystanki tymczasowe zlokalizowane na ul. Szafera przy rondzie Szczecińskich Olimpijczyków. Linia kursować będzie według normalnego rozkładu jazdy.

Na linii 53 nastąpią zmiany w realizacji kursów wykonywanych dotychczas na trasie Zawadzkiego – Pomorzany Dobrzyńska (w obu kierunkach). Wybrane kursy (tj. wczesnoporanne i późnowieczorne) wykonywane będą na trasie Romera – Pomorzany Dobrzyńska (przez ul. Marlicza), pozostałe na trasie Klonowica Zajezdnia – Pomorzany Dobrzyńska. Kursy na trasie Stocznia Szczecińska – Pomorzany Dobrzyńska pozostają bez zmian.

Autobusy linii 521 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy na zmienionej trasie jak linia 75.

Autobusy linii 529 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy objazdem (w obu kierunkach): od przystanku „Tor Kolarski” ulicami Jarzyńskiego i Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian. Linia nie będzie obsługiwać przystanków „Rondo Olszewskiego (Spacerowa)”.

Autobusy linii 531 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy objazdem (w obu kierunkach): od ronda Olszewskiego przez al. Wojska Polskiego, ul. Jarzyńskiego i ul. Szafera do przystanku „Zawadzkiego” i dalej bez zmian.

Jednocześnie nastąpi zmiana nazwy przystanku „Bolesława Śmiałego” na „Plac Kościuszki” (nr 10452). W okresie przejściowym, tj. do końca roku obie nazwy funkcjonować będą równolegle.

źródło: ZDiTM Szczecin

brak komentarzy