Szczecin komunikacja miejska

III etap przebudowy placu Szarych Szeregów

za ZDiTM Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

1 czerwca rozpocznie się trzeci etap przebudowy torowiska na placu Szarych Szeregów. Tym razem wyłączony z użytkowania zostanie wlot od strony placu Kościuszki, a udrożniony zostanie przejazd od strony placu Rodła.

Linia 1 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli „Głębokie”) bez zmiany częstotliwości kursowania.

Linia 4 zostaje zawieszona.

Linia 5 kursować będzie na trasie objazdowej: z Krzekowa od ulicy Mickiewicza przez ulicę Wawrzyniaka – plac Gałczyńskiego – aleję Wojska Polskiego do placu Szarych Szeregów i dalej do Stoczni Szczecińskiej, według specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 7 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. Kursy zjazdowe z Krzekowa do zajezdni Pogodno będą realizowane skróconą trasą przez plac Gałczyńskiego.

Linia 9 kursować będzie na stałej trasie według specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli „Głębokie”) bez zmiany częstotliwości kursowania.

Linia 11 kursować będzie na trasie objazdowej: z Pomorzan od przystanku „Piastów” przez ulicę Jagiellońską – aleję Bohaterów Warszawy – ulicę Wawrzyniaka – plac Gałczyńskiego – aleję Wojska Polskiego do placu Szarych Szeregów i dalej do Ludowej, według specjalnego rozkładu jazdy, bez zmiany częstotliwości kursowania.

Linia 12 kursować będzie na dotychczasowej trasie objazdowej: od placu Kościuszki przez ulicę Krzywoustego – Bramę Portową do placu Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo ze zmianą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia (w dni powszednie obowiązywać będzie rozkład letni), bez zmiany częstotliwości kursowania.

Zlikwidowana zostaje linia 14 oraz autobusowa komunikacja zastępcza – linia 812.

Na linii 87 przywrócony zostanie stały rozkład jazdy. W kierunku pętli „Podbórz” autobusy kursować trasą jak w I etapie prac – od przystanku „Plac Szarych Szeregów” przez plac Szarych Szeregów i aleję Wojska Polskiego do ulicy Felczaka i dalej bez zmian. W kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” nastąpi zmiana trasy: od ulicy Felczaka autobusy kursować będą przez aleję Wojska Polskiego, plac Szarych Szeregów, aleję Piastów i ulicę Jagiellońską do alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian. Nieczynny w tym kierunku będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11722). W zamian autobusy linii 87 zatrzymywać się będą na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu alei Piastów (między placem Szarych Szeregów a ulicą Jagiellońską).

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan na przystanku „Piastów” wycofane zostaną z torowiska i zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym przy jezdni.

Autobusy linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego kursować będą zmienioną trasą: od alei Wojska Polskiego przez plac Szarych Szeregów, aleję Piastów, ulicę Jagiellońską, plac Zamenhofa i ulicę Rayskiego do placu Grunwaldzkiego i dalej bez zmian. Dla tej linii nieczynny w tym kierunku będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11714). W zamian autobusy linii 531 zatrzymywać się będą na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między placem Szarych Szeregów a ulicą Jagiellońską).

źródło: ZDiTM Szczecin

27 komentarzy