Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Strażnicy miejscy kontrolują autobusy i tramwaje. Mandaty za niezasłonięte usta i nos

Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ

Nie pomogły apele, komunikaty podawane przez głośniki w radiowozach przez straż miejską. Przyszedł czas na rozliczanie pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej nie zasłaniają ust i nosa.

Od czwartku strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole w autobusach i tramwajach w naszym mieście. Mimo wielokrotnie powtarzanych informacji o obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego wiele osób za nic miało obowiązujące przepisy.

- Do dyżurnych straży wpływają regularnie skargi od współpasażerów na innych użytkowników komunikacji miejskiej, dotyczące niezachowania środków ostrożności w autobusach i tramwajach - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Temat wielokrotnie poruszany był w mediach, niestety część społeczeństwa traktuje obowiązujące zalecenia Ministra Zdrowia podczas ciągle trwającej epidemii w sposób nonszalancki.

Takich postaw miejscy stróże prawa nie będą tolerować. Od wczoraj rozpoczęli wyrywkowe kontrole, jeżdżąc tramwajami i autobusami.

- Wczoraj zostały nałożone trzy mandaty karne za brak zasłoniętych ust i nosów, dzisiaj od rana prowadzone są kolejne kontrole, m.in. w autobusach na linii 71, tramwajach 1,7,9,12 - mówi Joanna Wojtach. - Na widok strażników wszyscy pasażerowie karnie zakładają maseczki i okazuje się,że już nikt nie ma problemów zdrowotnych. Nie chodzi jednak o to, aby chronić siebie i innych tylko w obecności funkcjonariuszy, a kolejne kontrole będą prowadzone także w następnym tygodniu), ale zawsze wtedy, gdy korzystamy z komunikacji publicznej. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych!

Straż Miejska przypomina,że nierespektowanie tego obowiązku może zakończyć się nałożeniem mandatu karnego w wysokości do 500 zł w trybie art.54 Kodeksu Karnego : naruszenie przepisów porządkowych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa zostanie skierowana w formie wniosku do rozpatrzenia przez sąd.

źródło: Wiadomości Szczecin

37 komentarzy