Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Znów będzie ciasno

MQ za KPRM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dziś premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili na konferencji prasowej kolejne ograniczenia dotyczące powiatów znajdujących się w tzw. „żółtej strefie” (czyli m.in. Szczecina i powiatów ościennych).

Od 17 października w pojazdach transportu publicznego będzie dopuszczalne zajęcie maksymalnie 50% miejsc siedzących lub 30% ogólnej liczby miejsc. Jednocześnie rząd nie przewiduje powtórki z początku roku, czyli lockdownu gospodarki.

Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem nie wszystkie osoby chcące dojechać do pracy czy szkoły, dotrą do swoich celów. W dni powszednie w godzinach szczytu kursuje praktycznie 100% dostępnego taboru, więc możliwości doraźnego wzmacniania poszczególnych linii są minimalne i nie rozwiążą problemu.

Pod znakiem zapytania stawia to również organizację dojazdu na cmentarze w okresie Wszystkich Świętych. Jeśli nie zostanie podjęta odgórna decyzja o zamknięciu cmentarzy, z pewnością będziemy świadkami dantejskich scen w pojazdach i na przystankach.

źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

14 komentarzy