Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

w skrócie wypadki komunikacyjne

Mocno tradycyjnie na Rodła

Blake96. LagunaGrandtour, Mareczek, Kacpi, Pepe,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

O godzinie 15:41 na placu Rodła doszło do wykolejenia składu Tatr T6A2D 213+214 (5/3, kierunek Stocznia Szczecińska) oraz uderzenia drugiego wagonu w słup lewą burtą i zerwania sieci trakcyjnej na skręcie torowym użytkowanym przez linię 12.

Wykolejeniu uległ drugi wózek wagonu 214. Dodatkowo zerwana sieć uniemożliwiła opuszczenie placu przez skład KT4Dt 138+139 (12/5). Na miejsce wezwano wszystkie potrzebne służby: dwa radiowozy Nadzoru Ruchu, pogotowie tramwajowe, pogotowie sieciowe #164, pogotowie dźwigowe #169. Pojawiła się też policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Momentalnie utworzyły się ogromne korki, wstrzymano ruch tramwajowy na wszystkich kierunkach, dość szybko jednak linie 1, 5 i 11 zaczęto kierować awaryjnym skrętem na placu Rodła i objazdem przez Bramę Portową. Widziano także linię 1 jadącą od Pomorzan w kierunku placu Szarych Szeregów, linie 5 i 11 na Wałach Chrobrego, a linie 2, 3 i 12 kursowały z centrum miasta przez węzeł Łękno i rondo Olszewskiego do Lasu Arkońskiego

Uruchomiono komunikcję zastępczą na trasie do Lasu Arkońskiego oraz w relacji Stocznia Szczecińska – plac Szarych Szeregów. W tej roli widziano pojazdy:

Autobusy linii pospiesznych jadących w kierunku prawobrzeża wykonywały manewr zawracania na placu Grunwaldzkim. Ekipy techniczne miały duży problem z prawidłowym nastawem uszkodzonego wózka wagonu. Udało się to dopiero tuż przed godziną 17. Jednocześnie trwała naprawa sieci trakcyjnej, która zakończyła się o godzinie 17:20. W podobnej porze do zajezdni Golęcin zjechał solo wagon 213, a 214 odblokował skrzyżowanie. Wówczas ruszyły tramwaje do Niebuszewa i Bramy Portowej. Poobijany wagon o godzinie 17:32 został zepchnięty do zajezdni przez KT4Dt 104II (wcześniej 1/5).

27 komentarzy