Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Trzy słowa od (byłego) ojca prowadzącego

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Mam na imię Marcin, jestem tramwajoholikiem. Jestem na KOMIS-ie od 20 lat.

Rok 2001 zdecydowanie był ciekawy dla szczecińskiego transportu publicznego. Były już rocznice wozów 105N2k, odrestaurowania wagonu Bremen czy linii turystycznej. Przed nami 20. rocznica serwisu Komunikacja Miejska Szczecin. Niestety nie mogę być dziś z Wami i celebrować. Ale wywołany do tablicy w ogłoszeniu o imprezie czuję się w obowiązku powiedzieć kilka słów.

Więc zacznę od najważniejszego: tego serwisu nie byłoby bez Was!

Bez Was, miłośników, ten serwis by nie istniał. To dla Was powstawały nowe funkcje. To dla Was powstał Newsroom do zgłaszania informacji (jakąś dekadę zanim stało się to modne wśród ogólnopolskich mediów), czy Sandbox. To dla Was przetarliśmy szlak publikowania informacji z miasta niemal „na żywo” – bo tak 20 lat temu nazywaliśmy wywoływanie kliszy z aparatu i skanowanie odbitek, aby zdjęcie opublikować w ciągu 24–48 godzin (tak, T., to o Tobie!).

Po drugie: przepraszam!

Przepraszam, bo szczególnie z perspektywy czasu wiem, że nie zawsze byłem idealnym jego prowadzącym. Popełniałem błędy, czasami silnie godzące w reputację serwisu lub nawet konkretne osoby. Wszystkich tych, którzy mogli się czuć moim zachowaniem lub słowami urażeni – serdecznie przepraszam!

Po trzecie: dziękuję!

Dziękuję za zaufanie, jakim ten serwis został obdarzony przez Was. Dziękuję Maciejowi, który niemal „od zawsze” był moją prawą ręką, a teraz utrzymuje go przy życiu (a nawet dał mu drugie życie). Dziękuję wszystkim, z którymi miałem prawdziwą przyjemność współpracować przez te lata – Administratorom, Moderatorom, Redaktorom i Współpracownikom. Nie jestem w stanie nawet wymienić wszystkich z imienia – nie tylko przez RODO, ale również ze względu na to, jak wielu ludzi współpracowało w przy tym projekcie.

Nigdy nie myślałem, że ten serwis przetrwa aż 20 lat. To niesamowity okres dla człowieka, o internecie nie wspominając. Oficjalnie ten serwis jest teraz starszy niż ja, kiedy go stworzyłem.

Serdecznie dziękuję Maciejowi za zorganizowanie tej imprezy i życzę wszystkim uczestnikom oraz czytelnikom udanej zabawy i kolejnych 20 lat!

Przeczytaj również: 20 lat Serwisu KOMIS – zaproszenie na imprezę (11.08.2021)

1 komentarz