Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Zmiany w związku z przebudową torowisk – Niebuszewo

za Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych 9 października wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych w rejonie Niebuszewa.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków zlokalizowanych na pętli autobusowej „Kołłątaja” oraz na ulicy Barbary (nr 12711–17).

Autobusy linii 51, 78, 92 i 99 oraz 87 (kursy skrócone do Kołłątaja) od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” kursować będą przez ulicę Krasińskiego, ulicę Niemcewicza, ulicę Długosza, ulicę Barbary, ulicę Kołłątaja, rondo Sybiraków, ulicę Niemcewicza, ulicę Długosza, aleję Wyzwolenia, do ulicy Krasińskiego i dalej bez zmian. Przystanek „Krasińskiego” w kierunku Kołłątaja przeniesiony zostanie na ulicę Naruszewicza na odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Krasińskiego i Niemcewicza (nr 14591). Przystanek końcowy „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Kołłątaja na odcinku pomiędzy rondem Sybiraków a skrzyżowaniem z ulicą Barbary:

  • przystanek dla linii 51, 78 i 92 bliżej ronda Sybiraków (nr 12795),
  • przystanek dla linii 87 i 99 bliżej ul. Barbary (nr 12794).

Autobusy linii 57, 63 i 82 od przystanku „Cyryla i Metodego” kursować będą przez ulicę Cyryla i Metodego, ulicę Niemcewicza, rondo Sybiraków, ulicę Kołłątaja, ulicę Barbary, ulicę Długosza, ulicę Niemcewicza, rondo Sybiraków, ulicę Niemcewicza do ulicy Cyryla i Metodego i dalej bez zmian. W rejonie skrzyżowania ulic Cyryla i Metodego, Niemcewicza i Boguchwały uruchomione zostaną tymczasowe przystanki „Boguchwały” w obu kierunkach (nr 14691 w kierunku Kołłątaja, nr 14692 w kierunku ulicy Sczanieckiej). Przystanek końcowy „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Kołłątaja na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Barbary a rondem Sybiraków:

  • przystanek dla linii 57 i 82 bliżej ulicy Barbary (nr 12792),
  • przystanek dla linii 63 bliżej ronda Sybiraków (nr 12793).

Linie 57, 63 i 82 nie będą obsługiwać przystanków „Cyryla i Metodego” (tymczasowych przystanków na żądanie), „Ofiar Oświęcimia” i „Kołłątaja” (w ciągu ulicy Staszica).

Autobusy linii 69 i 89 od przystanku „Orzeszkowej” kursować będą przez ulicę Kołłątaja, rondo Sybiraków, ulicę Kołłątaja, ulicę Barbary, ulicę Długosza, ulicę Naruszewicza do ulicy Kołłątaja i dalej bez zmian. Przystanek końcowy „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Barbary na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Długosza i Barbary (nr 12791). Linie 69 i 89 nie będą obsługiwać przystanku „Krasińskiego”.

źródło: Wiadomości Szczecin

brak komentarzy