Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Zmiany na liniach pospiesznych, tramwajowych i linii 65

za Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym pomiędzy prawo- a lewobrzeżem i dużymi opóźnieniami w kursowaniu linii autobusowych, a także brakami wśród kierowców, 9 października wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii A, B, G, H, 7, 65 oraz uruchomiona zostanie linia tramwajowa 13.

Zawieszone zostanie kursowanie linii A, G i H. Dotychczasowy kurs linii H z placu Rodła o godz. 6:53 realizowany będzie o godz. 6:54 jako kurs linii C skrócony do pętli „Dąbie Osiedle”.

Autobusy linii B kursować będą na wydłużonej trasie Osiedle ArkońskieOsiedle Bukowe. Przystanki „Osiedle Słoneczne” zlokalizowane będą w ciągu ulicy Łubinowej (przystanki wspólne z liniami 66, 77 i 97). Na wydłużonym odcinku obsługiwane będą dotychczasowe przystanki linii A: „Kolorowych Domów” i „Osiedle Bukowe”. Częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie.

Na linii 65 w dni powszednie w godzinach 5:30–8:20 i 14–17:30 będą realizowane dodatkowe kursy w relacji Osiedle Bukowe (peron linii 66) – Turkusowa z częstotliwością co 20 minut.

Tramwaje linii 7 w dni powszednie będą kursować z częstotliwością co 6 minut w godzinach szczytu.

Do czasu przywrócenia kursowania linii 2 uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa 13 na trasie Pomorzany (peron linii 6) – plac Kościuszki – Turkusowa (peron linii 2), kursująca w dni powszednie w godzinach 6–18 z częstotliwością co 12 minut.

Pasażerowie, którzy przed 9 października 2021 zakupili bilet okresowy:

  • na linię A – mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować linią B na całej trasie, 
  • na linię H – mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować linią C na całej trasie,
  • na linię G – mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować liniami 73 i 93 na całej trasie;

lub mogą zwrócić bilet bez pobierania opłaty manipulacyjnej.

źródło: Wiadomości Szczecin

37 komentarzy