Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

Volvo ma szansę!

Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy, jako Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej, dzięki uprzejmości Administracji Serwisu KOMIS, chcielibyśmy skierować do Was kilka ważnych słów. 

Jesienny czas, który pozostał nam do świątecznej końcówki roku jest dla nas bardzo ważny, być może najważniejszy w dotychczasowym istnieniu STMKM. Dzięki wspólnej pracy kilka tygodni temu Urząd Miasta Szczecin zaakceptował do głosowania nasz projekt pod nazwą: „Remont zabytkowego autobusu Volvo B10MA będącego niegdyś wizytówką Szczecina”. Tak ważny dla naszego miasta pojazd ma szansę nabrać nowego blasku w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2022.

Wielu z Was śledzi nasze poczynania, wielu pamięta Volvo z ulic Szczecina, ale być może są też tacy, którzy dopiero rozwijają swoją pasję. W 2018 roku odkupiliśmy ostatni jeżdżący egzemplarz przegubowego autobusu Volvo B10MA 2876 (rocznik 1998) od Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie”. Pojazd był czynny, ale zmęczony wieloletnią służbą dla pasażerów. Przez 3 lata staraliśmy się utrzymać go przy życiu i dzięki nieocenionej pomocy Pana Prezesa i załogi zajezdni Dąbie udało się to, co wydawało się niemożliwe. Volvo jest sprawne, otrzymało status pojazdu zabytkowego, żyje, choć z niepewną przyszłością. Do SBO 2022 zgłosiliśmy remont kapitalny tego autobusu, by takie miasto jak Szczecin doczekało się w końcu prawdziwej historycznej perełki. Żebyśmy wreszcie nie patrzyli z zazdrością na takie miasta jak Warszawa, Poznań czy Kraków, które mogą przebierać w pojazdach wyjeżdżających na linie turystyczne. Volvo to historia, to w Polsce rzadki autobus, a jeszcze rzadziej występujący teraz, gdy już nie służy na co dzień pasażerom. Pod koniec 1994 roku do Szczecina przyjechały pierwsze egzemplarze. W ciągu kilku miesięcy opanowały lewobrzeżne linie, a w 1998 roku (po drugiej dostawie) także te na prawobrzeżu. Był to ogromny plus dla pasażerów. Ikarusów 280 nie można było porównać do nich w żaden sposób.

Tym razem nie prosimy Was o pomoc finansową, prosimy o chwilę dla nas w tym zagonionym świecie. W dniach od 23 listopada do 7 grudnia 2021 roku odbędzie się elektroniczne głosowanie na nasz ogólnomiejski projekt OGM/0011. Jeśli tylko mieszkacie w Szczecinie (to niestety wymóg), prosimy Was – usiądźcie przed komputerami, kliknijcie parę razy na smartfonie (lub podobnych sprzętach) już za kilka dni, poświęćcie te parę minut na przesłanie głosu, być może nawet dwóch (tak, jest to możliwe!). Jeśli zależy Wam choć trochę, namówcie rodziców, dziadków, przyjaciół, kolegów, a nawet dziewczynę czy żonę. Zróbmy wreszcie coś razem. Zróbmy zaczątek prawdziwej kolekcji jeżdżących pojazdów historycznych, na które to miasto zasługuje. Wiemy, że dość często w naszym środowisku nie zgadzamy się idealnie, mamy zupełnie różne wizje na małe i większe aspekty komunikacji. Jednak prosimy – bądźmy w tym projekcie razem. Potrzebujemy tysięcy głosów. To dużo, jednak jest to do wykonania. Zachęcamy Was do poparcia, ale także do kontaktu z nami. Przez kilkanaście najbliższych dni możecie się z nami spotkać, porozmawiać, zapytać o szczegóły projektu, przejechać się Volvo i ocenić czy warto. Tak jak przez minione 20 lat, chcemy by po odnowieniu autobus także służył mieszkańcom Szczecina. 

W dniach 21, 27, 28 listopada oraz 4 i 5 grudnia możecie spotkać nas na szczecińskich Jasnych Błoniach, przy Stadionie Arkonii oraz na Wałach Chrobrego, w godzinach od 11:00 do 15:00. Zapraszamy po szczegóły na nasz profil facebookowy. Wierzymy, że dzięki Wam wyremontowane Volvo – symbol lat 90. XX wieku, będzie promować nasze miasto Szczecin przez wiele lat.

Serdecznie dziękujemy!

STMKM

brak komentarzy