Informacje
Dwie nowe linie autobusowe na Łasztownię
za Żeglugą Szczecińską,
dodane przez MQ; zmodyfikowane
1 lipca uruchomione zostaną linie autobusowe 198 i 199, które kursować będą w piątki, soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 4 września, z wyłączeniem dni 12–14 sierpnia i 19–21 sierpnia.
Autobusy linii 198 kursować będą w relacji Plac Kościuszki – Łasztownia trasą: plac Kościuszki – Krzywoustego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Energetyków – św. Floriana – bulwar Gdański – bulwar Śląski – Władysława IV (z powrotem: Władysława IV – Energetyków) – Zbożowa – Nad Duńczycą. Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Plac Kościuszki (przy skwerze Janiny Szczerskiej, nr 10435),
- Plac Kościuszki (nr 10422, tylko w kierunku Łasztowni),
- Krzywoustego (nr 10511, tylko w kierunku placu Kościuszki),
- Plac Zwycięstwa (nr 10711 i 10731),
- Brama Portowa (nr 10823, tylko w kierunku Łasztowni),
- Wyszyńskiego (wspólne z linią 76, nr 10912 i 10917),
- Przychodnia Portowa nż (nr 62811, tylko w kierunku Łasztowni),
- Bytomska (nr 61121, tylko w kierunku Łasztowni),
- Bulwar Gdyński (w ciągu ulicy Zbożowej przy bulwarze Gdyńskim, nr 63111 i 63112),
- Morskie Centrum Nauki (w ciągu ulicy Nad Duńczycą przy MCN, nr 63011 i 63012),
- Łasztownia (przystanki dla wysiadających i dla wsiadających, w ciągu ulicy Nad Duńczycą przy Starej Rzeźni, nr 62911 i 62913),
- Łasztownia (przystanek techniczny, postojowy, przy końcu ulicy Nad Duńczycą, nr 62912).
Kursy wykonywane będą:
- w piątki w godz. 17–22 co 40 minut,
- w soboty w godz. 10–22 co 40 minut,
- w niedziele w godz. 10–20 co 40 minut.
Autobusy linii 199 kursować będą w relacji Plac Rodła – Łasztownia trasą: Piłsudskiego – Matejki – plac Hołdu Pruskiego – plac Żołnierza Polskiego (z powrotem: plac Żołnierza Polskiego – aleja Wyzwolenia – plac Rodła – Piłsudskiego) – aleja Niepodległości – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Wyszyńskiego – Energetyków – św. Floriana – bulwar Gdański – bulwar Śląski – Władysława IV (z powrotem: Władysława IV – Energetyków) – Zbożowa – Nad Duńczycą. Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Plac Rodła (w ciągu ulicy Piłsudskiego za skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta, nr 11526),
- Plac Żołnierza Polskiego (nr 11330, tylko w kierunku placu Rodła),
- Brama Portowa (wspólne z linią 76, nr 10813 i 10814),
- Wyszyńskiego (wspólne z linią 76, nr 10912 i 10917),
- Przychodnia Portowa nż (nr 62811, tylko w kierunku Łasztowni),
- Bytomska (nr 61121, tylko w kierunku Łasztowni),
- Bulwar Gdyński (w ciągu ulicy Zbożowej przy bulwarze Gdyńskim, nr 63111 i 63112),
- Morskie Centrum Nauki (w ciągu ulicy Nad Duńczycą przy MCN, nr 63011 i 63012),
- Łasztownia (przystanki dla wysiadających i dla wsiadających, w ciągu ulicy Nad Duńczycą przy Starej Rzeźni, nr 62911 i 62913),
- Łasztownia (przystanek techniczny, postojowy, przy końcu ulicy Nad Duńczycą, nr 62912).
Kursy wykonywane będą:
- w piątki w godz. 17–22 co 40 minut,
- w soboty w godz. 10–22 co 40 minut,
- w niedziele w godz. 10–20 co 40 minut.
Autobusy pomieszczą maksymalnie 21 osób.
źródło: Żegluga Szczecińska