Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Otwarcie placu Rodła dla ruchu autobusów

za Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z przywróceniem ruchu drogowego w rejonie placu Rodła z dniem 1 lipca (dla linii nocnych od nocy z 1 na 2 lipca) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Autobusy linii 58 i 59:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Matejki, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11532), zlokalizowanego w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11537). W zamian uruchomione zostaną przystanki: „Filharmonia” (nr 11410), zlokalizowany w ciągu ulicy Matejki przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką, oraz „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Żołnierza Polskiego.
 • W kierunku pętli „Gocław”, „Nehringa” i „Studzienna” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11532) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegnie przystanek „Filharmonia” (nr 11412).

Autobusy linii 68:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Matejki, ulicę Piłsudskiego, nawrót na placu Rodła do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11526), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego za skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta. Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11543).
 • W kierunku pętli „Świergotki” i „Rostocka” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11526) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Malczewskiego” (nr 13011).

Autobusy linii 70 od przystanku „Plac Rodła” kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki, plac Hołdu Pruskiego, ulicę Małopolską do przystanku „Starzyńskiego” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegnie przystanek „Plac Kościuszki” (nr 10413), zlokalizowany w ciągu alei Piastów za placem Kościuszki.

Na linii 86 przystankiem końcowym będzie przystanek „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła (kierunek Brama Portowa). Dotychczasowy przystanek końcowy „Plac Rodła” (nr 11541) będzie przystankiem przelotowym dla kierunku do placu Rodła.

Autobusy linii 90 od przystanku „Jarowita” kursować będą przez ulicę Małopolską, plac Hołdu Pruskiego, ulicę Matejki, ulicę Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki „Plac Lotników (nr 17831) oraz „Plac Kościuszki” (nr 10411), zlokalizowany przy restauracji KFC. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11543), zlokalizowany w ciągu ulicy Piłsudskiego za placem Rodła (kierunek plac Grunwaldzki).

Autobusy linii 101 kursować będą w relacji Police Jasienica Pętla – Plac Żołnierza Polskiego:

 • W kierunku pętli „Plac Żołnierza Polskiego” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Matejki, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313), zlokalizowanego w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Małopolską. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11544). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” (nr 11410), zlokalizowany w ciągu ulicy Matejki przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką.
 • W kierunku pętli „Police Jasienica Pętla” od przystanku początkowego „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313) kursować będą przez aleję Wyzwolenia, ulicę Malczewskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian. Dodatkowo uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11531), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką (kierunek Niebuszewo). Jednocześnie nastąpi zmiana nazwy przystanku „Malczewskiego” na „Rayskiego” wraz ze zmianą numeru z 13011 na 12921.

Autobusy linii 107:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Matejki, ulicę Piłsudskiego, nawrót na placu Rodła do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11525), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta (na wysokości restauracji KFC). Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11544).
 • W kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11525) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Malczewskiego” (nr 13011).

Autobusy linii 806 kursować będą na wydłużonej trasie Pomorzany Dobrzyńska – Niemcewicza:

 • W kierunku pętli „Niemcewicza” do przystanku „Brama Portowa” trasa przebiegać będzie jak dotychczas. Od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314) do pętli „Niemcewicza” autobusy kursować będą trasą linii 812. Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11330), zlokalizowany w ciągu alei Niepodległości przed placem Żołnierza Polskiego.
 • W kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska” od pętli „Niemcewicza” do przystanku „Rayskiego” autobusy kursować będą trasą linii 812. Następnie zatrzymają się na przystankach: „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowanym w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką, oraz „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11311), zlokalizowanym w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Żołnierza Polskiego. Likwidacji ulegnie dotychczasowy przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11333), zlokalizowany w ciągu alei Niepodległości za placem Żołnierza Polskiego (przy wjeździe do „Kaskady”).

Częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie.

Linia 812:

 • Przystanek końcowy „Plac Rodła” (nr 11537) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką (kierunek Brama Portowa). Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11510).
 • W kierunku pętli „Niemcewicza” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11537) autobusy kursować będą przez aleję Wyzwolenia, nawrót na placu Żołnierza Polskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Uruchomione zostaną przystanki: „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Żołnierza Polskiego, oraz „Plac Rodła” (nr 11331), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką.

Kursy wykonywane będą z częstotliwością:

 • w dni powszednie: co 4–8 minut w godzinach szczytu, co 12 minut poza godzinami szczytu, co 20 minut po godz. 20;
 • w soboty: co 12 minut w godz. 9–18, co 20 minut w pozostałym okresie;
 • w niedziele i dni świąteczne: co 20 minut.

Autobusy linii B między przystankami „Brama Portowa” i „Rayskiego” w obu kierunkach kursować będą stałą trasą przez plac Rodła. Likwidacji ulegną przystanki „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11330) i „Matejki” (nr 13112). Uruchomione zostaną przystanki w kierunku pętli „Osiedle Arkońskie”: „Plac Rodła” (nr 11531), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką, oraz „Rayskiego” (nr 12914), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za skrzyżowaniem z ulicą Malczewskiego.

Na linii C przywrócona zostanie trasa Osiedle KasztanowePlac Rodła. W kierunku pętli „Osiedle Kasztanowe” autobusy będą wykonywać nawrót na placu Rodła. Przystanek końcowy „Plac Rodła” (nr 11532) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką. Likwidacji ulegnie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313). Dodatkowo w kierunku pętli „Osiedle Kasztanowe” uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką (przy „Locie”).

Autobusy linii 522 i 532 między przystankami „Brama Portowa” i „Rayskiego” w obu kierunkach kursować będą stałą trasą przez plac Rodła. Likwidacji ulegnie przystanek „Filharmonia” (nr 11412). Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11532), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką (kierunek Niebuszewo).

Autobusy linii 523 między przystankami „Plac Grunwaldzki” i „Rayskiego” w obu kierunkach kursować będą stałą trasą przez plac Rodła. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11541) w kierunku pętli „Zajezdnia Golęcin” zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Piłsudskiego pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dotychczasowy kurs w relacji Plac Grunwaldzki – Zajezdnia Golęcin wykonywany będzie na trasie Plac Rodła – Zajezdnia Golęcin.

Autobusy linii 524 między przystankami „Plac Grunwaldzki” i „Matejki” w obu kierunkach kursować będą stałą trasą przez plac Rodła i ulicę Matejki. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11526) w kierunku Polic zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Piłsudskiego za skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta.

Autobusy linii 525 w kierunku pętli „Zajezdnia Golęcin” między przystankami „Rayskiego” i „Matejki” kursować będą stałą trasą przez plac Rodła i ulicę Matejki. Zlikwidowany zostanie przystanek „Matejki” (nr 13141), zlokalizowany w ciągu ulicy Malczewskiego. W zamian uruchomione zostaną przystanki: „Plac Rodła” (nr 11526), zlokalizowany w ciągu ulicy Piłsudskiego za skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta, oraz „Matejki” (nr 13131), zlokalizowany w ciągu ulicy Matejki przed skrzyżowaniem z ulicą Malczewskiego.

Na linii 529 przywrócona zostanie trasa Krzekowo/Jaworowa – Plac Rodła. W kierunku pętli „Krzekowo” i „Jaworowa” autobusy będą wykonywać nawrót na placu Rodła. Przystanek końcowy „Plac Rodła” (nr 11532) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką. Likwidacji ulegnie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Małopolską. Dodatkowo w kierunku pętli „Krzekowo” i „Jaworowa” uruchomione zostaną przystanki: „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką (przy „Locie”), oraz „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11311), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Żołnierza Polskiego.

Autobusy linii 530 kursować będą w relacji PodbórzPlac Rodła:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Rayskiego” kursować będą przez aleję Wyzwolenia i plac Rodła do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11525), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Roosevelta (na wysokości restauracji KFC). Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki: „Plac Rodła” (nr 11535), „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11311) i „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313).
 • W kierunku pętli „Podbórz” od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą przez ulicę Matejki, ulicę Malczewskiego do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegnie przystanek „Filharmonia” (nr 11412).

Autobusy linii 531 między przystankami „Plac Grunwaldzki” i „Plac Żołnierza Polskiego” w obu kierunkach kursować będą stałą trasą przez plac Rodła. W kierunku pętli „Krzekowo” likwidacji ulegnie przystanek „Plac Lotników” (nr 17831). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11532), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Mazowiecką.

Likwidacji ulegnie przystanek tymczasowy „Kołłątaja” (nr 12720), zlokalizowany w ciągu ulicy Staszica pod kładką (kierunek rondo Giedroycia). Autobusy linii 53, 60, 67, 87, B, 522, 523, 525 i 532 ponownie zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym w zatoce (nr 12721).

źródło: Wiadomości Szczecin

3 komentarze