Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

Remont Volvo w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

STMKM,

dodane przez DamTram; zmodyfikowane

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Jako Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej po raz kolejny startujemy z projektem remontu zabytkowego szczecińskiego autobusu Volvo B10MA 2876 w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W poprzedniej edycji SBO startowaliśmy z „surowym” projektem remontu autobusu w ramach projektów ogólnomiejskich. Zdobyliśmy 1566 głosów, zajmując 10. miejsce na 23 zgłoszone projekty.

W tym roku zmieniliśmy strategię. Po przeanalizowaniu raportu z badań ewaluacyjnych SBO2022 doszliśmy do wniosku, że szansę na zdobycie środków finansowych na remont pojazdu mamy tylko w ramach projektu dzielnicowego, a nie ogólnomiejskiego. W tym celu należało więc powiązać projekt z konkretną dzielnicą. Pierwszym pomysłem była reaktywacja autobusowej linii turystycznej, której trasa miała przebiegać po terenie obszaru „Stare Miasto, Nowe Miasto, Międzyodrze – Wyspa Pucka”, jako projekt pod nazwą „Zabytkowym autobusem na Łasztownię”, jednak z różnych względów formalnoprawnych projekt ten został zaopiniowany negatywnie. Szczęśliwie udało się jednak przekształcić ten projekt w projekt o nazwie „Zlot zabytkowych autobusów w okazji jubileuszu 95-lecia komunikacji autobusowej w Szczecinie” i trafił on na listę do głosowania (otrzymując numer 7). Oczywiście poza samym zlotem, projekt w dalszym ciągu przewiduje przede wszystkim remont Volvo. Ponadto rozbudowa projektu o zlot zabytkowych autobusów ma na celu przyciągnięcie dodatkowych wyborców. Ubiegłoroczny projekt samego remontu Volvo poparło bowiem grono osób, składające się przede wszystkim ze szczecińskich miłośników komunikacji miejskiej oraz ich rodzin i znajomych, a to – jak już wiadomo – nie wystarczy do pełnego sukcesu.

Na początku wydawało nam się, że osiągnięcie wygranej nie będzie trudne, ponieważ w obszarach dzielnicowych zarówno ilość projektów, jak i ilość oddawanych głosów jest zdecydowanie mniejsza. Po przeanalizowaniu pozostałych 7 projektów znajdujących się w „naszym” obszarze okazało się jednak, że za jednym z konkurencyjnych projektów stoi niestety jeden z radnych Rady Miasta Szczecin (Dariusz Matecki, PiS), posiadający zdecydowanie większe zaplecze organizacyjne oraz możliwości przeprowadzenia kampanii i dotarcia do potencjalnych wyborców.

W związku z tym zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe kampanii reklamowej naszego projektu. W tym celu otwieramy specjalną zrzutkę internetową. Ponadto w naszym sklepie internetowym z gadżetami wypuściliśmy specjalną linię gadżetów nawiązującą do wspólnej walki o zabytek.

Wsparcie naszej tegorocznej kampanii jest bardzo istotne, ponieważ w przyszłym roku zmienia się formuła Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i najprawdopodobniej projekty tego typu nie będą już mogły być procedowane. Obecna edycja SBO jest więc ostatnią szansą na zdobycie pieniędzy na remont autobusu Volvo B10MA w perspektywie najbliższych kilku lat, dlatego tak ważna jest wygrana naszego projektu w tegorocznej edycji. W tym celu serdecznie prosimy o wsparcie finansowe w postaci wpłaty na „zrzutkę” bądź zakup gadżetów w naszym sklepie internetowym. Całkowity zysk z gadżetów zostanie wykorzystany do promocji naszego projektu – zarówno w internecie, w tradycyjnych mediach, jak i bezpośrednio na ulicach naszego miasta, w tym też z wykorzystaniem Volvo B10MA.

Liczymy na Wasze Wsparcie! Pamiętajcie, nasz szczęśliwy numer to „siódemka”.

STMKM

3 komentarze