Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

w skrócie komunikacja miejska

Komunikacja po burzy

użytkownicy grup tematycznych,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

Od godziny 18:30 na terenie całego miasta komunikacja miejska (zarówno część tramwajowa, jak i autobusowa) borykała się z poważnymi utrudnieniami po burzy, jaka przeszła nad Szczecinem. Przejazd pojazdów blokowały połamane drzewa, konary, gałęzie, a także lokalne podtopienia. Problemem były też wyłączenia zasilania w sieci trakcyjnej.

Utrudnienia tramwajowe nastąpiły na ulicy Ku słońcu (18:30–19:15). Widziano tam autobusy zastępcze: Solarisy Urbno 18 1950 i 1591. Na ulicy Przestrzennej przejazd blokowało powalone drzewo, podobnie na rondzie Uniwersyteckim. Na Bramie Portowej na kilkanaście minut stanęły tramwaje, podobnie na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia z ulicą Rayskiego i na rondzie Olszewskiego. Powalone konary blokowały też trasę z kierunku Polic w okolicach ulicy Hożej. Ulica Struga, jak część ulic osiedla Zdroje była także podtopiona.

Tramwaje nie kursowały też w kierunku Turkusowej. Zawracały po godzinie 20:00 na Basenie Górniczym. Natrudniejsza sytuacja między 19:00 a 21:00 panowała w okolicach ulicy Firlika (zalana niecka) oraz w ciągu ulicy Stalmacha. Tam na sieć trakcyjną położyły się masywne konary w kilku miejscach, co doprowadziło do całkowitego zerwania sieci. Ruch w kierunku zajezdni Golęcin był zablokowany aż do godziny 23:35.

brak komentarzy