Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Dodatkowa komunikacja po „Męskim Graniu”

za ZDiTM Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z organizacją na lotnisku Dąbie koncertu „Męskie Granie” w dniach 12 i 13 lipca uruchomione zostaną dodatkowe kursy komunikacji miejskiej.

Kursowanie linii tramwajowej 2 zostanie przedłużone do godz. 1:30. Tramwaje kursować będą do godz. 0:30 co 10 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:49) będą realizowane różnymi trasami (jako linia 8 do Gumieniec, 7 do zajezdni Pogodno przez ulicę Mickiewicza, 2 do zajezdni Pogodno przez ulicę Piłsudskiego lub przez ulicę Arkońską, do zajezdni Golęcin przez plac Rodła).

W godzinach 23:45–1:30 uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji Osiedle Bukowe – Osiedle Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki (przystanek nr 10422), z częstotliwością co 4–5 minut.

  • W kierunku placu Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki.
  • W kierunku Osiedla Bukowego obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Torfowa, Bagienna, Struga Zajezdnia, Wiosenna, Łubinowa, Osiedle Słoneczne, Rondo Reagana, Kolorowych Domów, Osiedle Bukowe.
  • Kursy na odcinkach Plac Kościuszki – Hangarowa i Osiedle Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.
  • Kursy o godzinie 1:29 i 1:34 realizowane będą z Osiedla Bukowego do Polic – obsługiwane przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako przystanki stałe.

źródło: ZDiTM Szczecin

6 komentarzy