Tramwaje Szczecińskie chcą rozbudować Zajezdnię Pogodno o teren ogródków działkowych w kierunku ulicy Szafera. „Jako jedyna jest przystosowana do obsługi nowoczesnych tramwajów niskopodłogowych” - mówi prezes spółki Krystian Wawrzyniak. Jeżeli chodzi o Zajezdnię Golęcin, są chęci, aby całkowicie z niej zrezygnować.

7 komentarzy | czytaj dalej »

Uruchomienie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej do Polic ma być jednym z największych komunikacyjnych przełomów w aglomeracji od wielu lat. Nie chodzi jednak wyłącznie o nowe połączenia kolejowe.

12 komentarzy | czytaj dalej »

8 czerwca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 241, 243 i 523, polegające na uruchomieniu przystanku „Kwiatkowskiego” (nr 24011) w kierunku Przecławia i Smolęcina.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z wprowadzeniem 5 czerwca dnia bez zajęć dydaktycznych w szkołach obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

8 czerwca (dla komunikacji nocnej od nocy 8/9 czerwca) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 58, 59 i 524.

6 komentarzy | czytaj dalej »

W związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Emilii Plater 27 maja wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 53 i 67, a dodatkowo również linii 60.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z organizacją Juwenaliów 2026, w noce od 21/22 maja do 23/24 maja wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

10 komentarzy | czytaj dalej »

8 maja 2026 roku nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na zakup pięciu „elektryków” dla Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Dostarczeniem pojazdów zainteresowany jest Solaris, MAN oraz Yutong.

5 komentarzy | czytaj dalej »

Czy częściowo niskopodłogowe Moderusy Beta mogłyby jeździć po mocno wyeksploatowanym torowisku na północy Szczecina? - Odpowiedź na to pytanie będzie możliwa po wakacjach, gdy przeprowadzone zostaną przejazdy techniczne do pętli Gocław – informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskich. Ale to niejedyny warunek. 

19 komentarzy | czytaj dalej »

1 maja nastąpi zmiana funkcjonowania komunikacji miejskiej na pętli „Jezierzyce” (linie 72 i 79).

9 komentarzy | czytaj dalej »