Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na dostawy 10 nowych tramwajów z opcją rozszerzeni zamówienia o kolejne 36 pojazdów i zaakceptował ofertę Pesy. Jednocześnie zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie, jeśli nie otrzyma dofinansowania.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Jak przekazał nam rzecznik prasowy Solarisa, Mateusz Figaszewski, MPK Poznań odkupiło od producenta pierwszy tramwaj Solaris Tramino S100. Pojazd “wrócił” już na zajezdnię Franowo. Na razie nie wiemy jakie będą dalsze kroki przewoźnika wobec tramwaju.

brak komentarzy | czytaj dalej »

25 mln zł z Funduszy Europejskich dla Torunia pomoże wybudować nową linię tramwajową i ułatwi realizację obecnie wdrażanego projektu BIT City. Po dopełnieniu formalności miasto będzie mogło przystąpić do realizacji projektu związanego z wydłużeniem trasy tramwajowej na os. Niepodległości (JAR) do docelowej pętli przy Heweliusza.

brak komentarzy | czytaj dalej »

MPK Wrocław ogłosiło przetarg na przebudowę zajezdni tramwajowej Borek. Celem inwestycji jest zwiększenie pojemności zakładu. W czasie prac obiekt pozostanie czynny.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z Budimeksem na budowę trasy tramwajowej do Wilanowa. Wykonawca ma 22 miesiące na zrealizowanie wszystkich prac – czyli do końca stycznia 2024 r. Zgodnie z zapowiedziami powstać ma cały odcinek do Branickiego, ale na razie bez odnogi do pętli Stegny. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpisał przetarg na dostawy 10 nowych tramwajów z opcją rozszerzeni zamówienia o kolejne 36 pojazdów. Przewidziano tramwaje w dwóch długościach.

brak komentarzy | czytaj dalej »

MPK Poznań właśnie ogłosiło przetarg na zakup 22 autobusów wodorowych wraz z opcją na maksymalnie 3 kolejne sztuki. Pojazdy mają mieć długość od 11,5 do 12 metrów i pojawić się w poznaniu do 15 grudnia 2023 roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dzisiaj podpisano umowę na dostawę 4 przegubowych Mercedesów eCitaro G dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Pojazdy pojawią się mieście w przyszłym roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Od dłuższego czasu na liście miast organizujących komunikację miejską nie ma już ośmiotysięcznego Żychlina. Lokalny samorząd zdecydował się zlikwidować własne przedsiębiorstwo transportowe i zlecać obsługe połączeń na zewnątrz. Linie w nowej odsłonie funkcjonują już w innych ramach prawnych i stanowią formalnie autobusowy transport publiczny niebędący komunikacją miejską.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dzięki umowie, którą MPK Wrocław właśnie podpisało z firmą EvoBus Polska, we Wrocławiu pojawią się pierwsze autobusy elektryczne. Na mocy tego kontraktu przyjedzie 11 przegubowych pojazdów marki Mercedes.  Na dostawy przeznaczono 16 miesięcy od zawarcia umowy.

brak komentarzy | czytaj dalej »