Powstała na obrzeżach miasta w 1907 roku. Jako pierwsza została uruchomiona po II wojnie światowej. Nie remontowana, niedofinansowana. Zamknięta 1 października 2004 roku, ma szansę stać się miejscem jeszcze bardziej historycznym.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Spółka z o.o., zajmie się przebudową Muzeum Techniki i Komunikcji. To oferta tej firmy opiewająca na kwotę 18.265.500,05 zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Siedem ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę Muzeum Techniki i Komunikacji. Wszystkie mieszczą się też w zakładanym budżecie.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie zaprasza zainteresowane firmy do składania ofert w przetargu na „Rozbudowę, przebudowę i remont wraz ze zmianą sposobu użytkowania obiektów Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką tarasu zewnętrznego”. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 14 kwietnia br. do godziny 10:00.

3 komentarze | czytaj dalej »

Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia Sztuki" w Szczecinie zajęło czwarte miejsce w ogólnopolskim konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011. Wygrał szlak kajakowy Bug-Krzna.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Utworzenie w Szczecinie Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki wygrało konkurs "Modernizacja Roku 2010" w kategorii "najciekawsze wnętrze".

brak komentarzy | czytaj dalej »

Zamiast przecięcia wstęgi, wepchnięcie tramwaju do starej zajezdni. W czwartek pierwszy akord długo oczekiwanego otwarcia Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej.

13 komentarzy | czytaj dalej »

Wszystko już prawie gotowe. Eksponaty na swoich miejscach, tabliczki przyjadą lada dzień, kilka aut trzeba przesunąć, by zmieścił się stoewer. I można wpuszczać gości.

3 komentarze | czytaj dalej »

To już widać - obiekt, który przez dziesięciolecia chylił się ku upadkowi, będzie jedną z wizytówek Szczecina.

1 komentarz | czytaj dalej »

Do tej pory buldożery, koparki, dźwigi, teraz fachowcy od posadzek, ścian, tynków, czyli tzw. wykończeniówka. Remont muzeum techniki przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie wchodzi w kolejną fazę. Teraz więcej będzie się działo w środku obiektu niż na zewnątrz.

brak komentarzy | czytaj dalej »

- Muzeum bez edukacji stanie na jednej nodze i się przewróci - mówił Stanisław Horoszko, dyrektor powstającego Muzeum Techniki i Komunikacji. Wnioskuje o 2,25 mln zł, miasto proponuje mu prawie dwa razy mniej.

brak komentarzy | czytaj dalej »