Miejski Zakład Komunikacyjny postanowił po 10 latach zmienić schemat firmowego malowania swoich pojazdów. Schemat obecnie nazywany miejskim (od kolorów czerwonego i granatowego – kolorów miasta Szczecina) zastąpi jedna z trzech wersji, które stopniowo prezentowane są na różnych typach wagonów.
Mają być czerwone, kremowe, a nawet żółte. Powód? Obecny biały kolor tramwajów jest "trudny do estetycznego utrzymania" - twierdzi MZK. - Trzeba je po prostu myć, a nie sięgać po kubełek z farbą! - grzmią miłośnicy komunikacji.

23 komentarze | czytaj dalej »

Kolejnym składem w czerwono-kremowym malowaniu ma być 105N 1041+1042, który obecnie znajduje się na WNT. Być może również 105Na 1033+1034, obecnie przechodzący modernizację, otrzyma takie malowanie.

komentarze wyłączone

Od ponad pół roku szczecińskie MZK planuje zmianę kolorystyki tramwajów. W czerwcu i lipcu przedstawiono trzy propozycje. W poniedziałek pojawiła się kolejna, prawdopodobnie nieostatnia.

48 komentarzy | czytaj dalej »

Informacje pochodzące z nieoficjalnych źródeł mówią o tym, że malowanie czerwono-kremowe, zaprezentowane wczoraj na wagonie 105Na 752, na 90% zostanie przez MZK i miasto zaakceptowane jako nowe malowanie tramwajów. Na WNT znajduje się skład 105N 667+647, który również otrzyma takie barwy. Pozostaje mieć nadzieję, że spółki autobusowe nie podążą za radosną twórczością dyrektora Turczyna.

48 komentarzy

O godz. 14 Wydział Napraw Taboru opuścił wagon 105Na 752 i pojechał w kierunku zajezdni Pogodno. Wagon posiada czerwono-kremowe malowanie, jednak brakuje mu ozdobnych listew na burtach. Dzięki naszemu niezawodnemu fotoreporterowi zdjęcia możecie oglądać w Galerii.

48 komentarzy

Szczecin tramwaj

Dziś nastąpiła prezentacja wagonu 102Na 603II w nowym malowaniu. Dziwnie przypominające gdańskie malowanie poddajemy wam pod ocenę dzięki naszemu niezawodnemu fotoreporterowi. Kolejne zdjęcia w Galerii.

brak komentarzy

Szczecińskie tramwaje będą miały nowe barwy. Miejski Zakład Komunikacyjny przygotował trzy propozycje.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Z Wydziału Naprawy Taboru kilkanaście minut temu wyjechał wagon 102Na 603II w trzecim schemacie malowania. Pas okienny i fartuch zostały pomalowane na kolor jasnoczerwony (ciemnopomarańczowy), a pas podokienny i drzwi - na kolor kości słoniowej. Dodatkowo w wagonie zlikwidowano gniazda sterowania wielokrotnego (!).

brak komentarzy

Szczecin tramwaj

Nie jest już żadną tajemnicą, który wagon dostąpił zaszczytu bycia przemalowanym w drugą wersję nowego malowania szczecińskiego MZK. Nie są również tajemnicą efekty końcowe tego "eksperymentu". Zapraszamy do komentarzy.

brak komentarzy

MZK zaprezentowało dziś pierwszą z trzech wersji nowego malowania firmowego. Dominującym kolorem jest kremowy. Przemalowano tak wagon GT6 915. Pozostałe wersje zostaną wkrótce zaprezentowane na wagonach 102Na i 105N.

144 komentarze | czytaj dalej »