W lutym 2005 roku na ulicach Szczecina pojawiło się 12 nowych autobusów zakupionych przez PKS Szczecin. Zastąpiły one m.in. wysłużone już Ikarusy. Jest to kolejny etap odnawiania taboru przez tego przewoźnika.
W poniedziałek na linii 52 można było spotkać świeżo sprowadzonego z Berlina Mercedesa Citaro O530 10474 z 2007 roku. Posiada on odświeżony wygląd, gdyż w 2006 roku model przeszedł facelifting.

brak komentarzy

Po ostatnich angażach na liniach miejskich, PKS Szczecin najwyraźniej postanowił zainwestować w wymianę autobusów solowych. Efektem akcji jest pojawienie się w mieście dwudrzwiowego Mercedesa O405. Autobus został już oklejony firmowymi nalepkami, a w dniu dzisiejszym obsługiwał podmiejską linię 8.

komentarze wyłączone

Od kilku dni na liniach 1, 5 i 8 kursuje nowy tabor. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla korzystających ze szczecińskich tramwajów. Cieszą się pasażerowie, którzy stale kursują między Szczecinem a Gryfinem, Dobrą i Lubieszynem.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Prawdopodobnie juz w przyszłym tygodniu na szczecińskich ulicach pojawi się 11 przegubowców, sprowadzonych z Zagłębia Ruhry w Niemczech. Pojazdy na razie stoją w bazie PKS Szczecin przy ul. Heyki. Dobiega końca ich rejestracja i wyposażanie w kasowniki. W komunikacji miejskiej raczej na pewno się jednak nie pojawią.

brak komentarzy | czytaj dalej »