Na początku 2020 roku świat zmagał się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, mieszkańców zachęcano do pozostawania w domach. Wpłynęło to również na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Szczecinie.

Nowe wytyczne rządowe, a przede wszystkim problem w ich interpretacji i realizacji stają się tematem politycznym. Najnowsza odsłona ma miejsce w Poznaniu. Wojewoda wysłał list to prezydenta, w którym prosi o przywrócenie normalnych rozkładów jazdy i zniesienie opłat za parkowanie. Odpowiedź Jacka Jaśkowiaka jest ostra. „Zwracam się do Pana z prośbą o zabezpieczenie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Poznaniu, przez podległe Panu służby, możliwości egzekwowania idiotycznych rządowych zaleceń, będących dowodem na to, że władze RP nie wiedzą, jak funkcjonuje transport publiczny, bo z niego po prostu nie korzystają” – pisze prezydent.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W Niderlandach ograniczenia związane z pandemią COVID-19 zostały wprowadzone znacznie później niż w innych krajach, ale póki co wydają się przynosić zamierzony efekt. Na efekty wprowadzonych restrykcji komuniacja publiczna - zarówno kolejowa jak i miejska - zareagwał z opóźnieniem.

brak komentarzy | czytaj dalej »

26 marca w dni powszednie przywrócone zostaną powszednie rozkłady jazdy w pełnym zakresie.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Warszawa wdraża wymogi rozporządzenia związane z napełnieniem pojazdów komunikacji publicznej. – Dziś wyjechała maksymalna możliwa liczba tramwajów i autobusów. Musimy działać w sposób elastyczny, by zapewnić obsadę w kluczowych miejscach pomimo absencji pracowników – mówi Rafał Trzaskowski. Jednocześnie zapowiedział wysłanie pisma do rządu o interpretację przepisów oraz wskazanie sposobu ich realizacji.

brak komentarzy | czytaj dalej »

25 marca wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przywrócone zostanie kursowanie komunikacji miejskiej według powszednich rozkładów jazdy jak w dni wolne od nauki w szkołach. Dotyczy to godzin szczytów przewozowych (5–8 i 13–16:30). W pozostałych godzinach linie będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy.

8 komentarzy

24 marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 6, 7 i 107.

9 komentarzy | czytaj dalej »

W związku z obowiązującym w weekendy rozkładem specjalnym i znacznym rozrzedzeniem kursów, dziś prawie wszystkie linie z zajezdni SPAD obsługiwane są taborem MEGA przegubowym. Także z zajezdni Klonowica wyjechały nieplanowe przegubowce, m.in. na linie 57, 58, 59, 63, 68, 74, 80 i 86.

30 komentarzy

W celu ograniczenia ryzyka epidemiologicznego i w związku ze spadkiem ilości pasażerów, od 21 marca do odwołania wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Oprócz ogłoszonych wcześniej zmian na liniach 74, 109, 110, 111, 901, 904 i 908, 16 marca wprowadzone zostaną zmiany na liniach 53, 60, 69 i 107, które będą kursowały według letnich rozkładów jazdy.

brak komentarzy

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i pracowników komunikacji miejskiej wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego.

13 komentarzy | czytaj dalej »