W 2020 roku świat zmagał się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, mieszkańców zachęcano do pozostawania w domach. Wpłynęło to również na funkcjonowanie transportu publicznego.

Nie pomogły apele, komunikaty podawane przez głośniki w radiowozach przez straż miejską. Przyszedł czas na rozliczanie pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej nie zasłaniają ust i nosa.

37 komentarzy | czytaj dalej »

8 czerwca na liniach 54, 84 i 94 zlikwidowane zostaną dodatkowe wydłużenia kursów do pętli „Zakłady Mięsne” (patrz: Wydłużenie kursów linii 54, 84 i 94).

brak komentarzy

25 maja przywrócone zostało obowiązywanie przystanków na żądanie, a kierujący nie mają już obowiązku otwierania wszystkich drzwi.

1 komentarz

Od najbliższej soboty, 16 maja, wprowadzone zostaną zmiany przywracające normalne rozkłady jazdy na liniach dziennych w dni powszednie i soboty.

4 komentarze | czytaj dalej »

Po raz pierwszy w historii organizacje zajmujące się komunikacją miejską w Polsce zwracają się do rządu ze wspólną prośbą o pomoc w zakresie zmiany dopuszczalnej liczby pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej oraz udzielenia wsparcia finansowego dla branży transportu publicznego, która bardzo mocno ucierpiała podczas pandemii COVID-19.

72 komentarze | czytaj dalej »

9 maja przywrócone zostanie kursowanie linii 66 w soboty z częstotliwością jak przed zawieszeniem, tj. co 20 minut.

brak komentarzy

Od 25 kwietnia na linii 52 w soboty i dni świąteczne obowiązywać będzie działkowy rozkład jazdy.

brak komentarzy

Wczoraj o godzinie 16:37 na ulicy Łubinowej zauważono Solarisa Urbino 18,75 2200 z założoną na przodzie białą chustą imitującą maseczkę chirurgiczną oraz malowanymi rysunkami i napisami na całej karoserii.

6 komentarzy | czytaj dalej »

7 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych oraz linii 812.

7 komentarzy | czytaj dalej »

ZDiTM Szczecin udostępnił możliwość przedłużenia ważności biletu okresowego dla pasażerów, którzy ze względu na panującą epidemię nie korzystają obecnie z komunikacji miejskiej.

brak komentarzy | czytaj dalej »