Szczecińska Kolej Metropolitalna
Czy na Pomorzanach pojawi się chaos z nazwami przystanków? Na taki problem zwraca uwagę jeden z czytelników. Jego zdaniem planowane nazewnictwo związane z przystankami Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej może w przyszłości wprowadzać pasażerów w błąd. O wyjaśnienia w tej sprawie zapytaliśmy przedstawiciela PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak zapewnia spółka, nazwy nowych przystanków zostały już ustalone.
Regularne kursy pociągów ze Szczecina do Polic mają ruszyć w grudniu 2026 roku. Wciąż jednak nie wiadomo, ile będzie kosztował bilet jednorazowy w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Rozmowy między partnerami projektu nadal trwają.
brak komentarzy | czytaj dalej »
Czasu jest coraz mniej. W przyszłym roku na trasie ze Szczecina do Polic mają ruszyć pierwsze pociągi z pasażerami. Jak ustalił "Głos" na razie nie ma pomysłu na rewolucję w komunikacji miejskiej. Podstawą transportu publicznego na wspomnianej trasie będzie nadal linia nr 107.
Od najbliższej niedzieli, 1 września 2024, pasażerowie będą mogli korzystać ze Szczecińskiego Biletu Metropolitalnego. Jest to bilet umożliwiający podróżowanie pociągami REGIO przewoźnika POLREGIO oraz komunikacją miejską.
1 września nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Bilet miesięczny na przejazdy pociągami po całym obszarze SKM i komunikacją miejską w Szczecinie miałby kosztować około 250 zł. Dziś mieszkaniec Stargardu, kupujący takie bilety oddzielnie, płaci ponad 400 zł (343,70 zł za pociągi, według aplikacji Polregio i 80 zł za najpopularniejszą „sieciówkę” po Szczecinie). Wspólny bilet ma wejść w życie we wrześniu.
brak komentarzy | czytaj dalej »
Wraz z końcem ubiegłego roku wygasła umowa pomiędzy ZDiTM a Polregio. Bilety okresowe na szczecińską komunikację miejską nie obowiązują już w pociągach na terenie miasta. Dla pasażerów szykowana jest nowa propozycja, związana z wdrażaniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, ale trzeba na nią poczekać.
brak komentarzy | czytaj dalej »
Kiedy pociągi zaczną jeździć w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli w 2024 roku, pasażerowie będą mogli korzystać wyłącznie z biletu sieciowego. Z nim będzie można się przesiąść do miejskiego autobusu lub tramwaju.
brak komentarzy | czytaj dalej »
4 i 5 kwietnia spółka Szczecińska Inwestycje Miejskie ogłosiła komplet przetargów na wykonanie pozostałych 14 węzłów przesiadkowych w ramach budowy SKM.
Firma KRISTONE Krystian Suda została wybrana w przetargu na wykonanie infrastruktury, miejskiej części przystanku Szczecin Skolwin Północny (Artyleryjska), w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zgodnie ze złożoną ofertą koszt prac ma wynieść 650 491,34 zł brutto
brak komentarzy | czytaj dalej »