Po okresie zakupów w Berlinie taboru autobusowego przez szczecińsko-polickich przewoźników, również MZK sięgnęło po tamtejszy tabor. Planowany jest zakup 23 wagonów tramwajowych typu Tatra KT4Dt, jednak przed podpisaniem umowy konieczne jest przeprowadzenie testów na szczecińskich torowiskach.
Na jednej z berlińskich stron komunikacyjnych znajduje się krótka wzmianka na temat sprzedaży tramwajów typu Tatra KT4Dt do Szczecina.

komentarze wyłączone | czytaj dalej »

Na terenie zajezdni tramwajowej Golęcin jest już wagon T6A2D 1212. Po wizycie na ER wagon pozostał w berlińskich żółtych barwach. W Berlinie jeździł z numerem taborowym 5124.

brak komentarzy

Dziś o godzinie 22:24 widziano lawetę z Tatrą KT4Dt (numery bliżej nieznane) zmierzającą ulicą Santocką w stronę zajezdni Pogodno.

2 komentarze

Dziś o godzinie 11:00 z zajezdni Golęcin jako holownik wyjechał wagon T6A2D 1207. Udał się on do zajezdni tramwajowej Pogodno oraz ER, skąd o godzinie 14:00 przyciągnął nieprzemalowaną jeszcze Tatrę T6A2D 1211.

6 komentarzy | czytaj dalej »

Około godziny 22:40 na teren zajezdni Pogodno przyjechał pierwszy wagon z nowej dostawy używanych wagonów z Berlina - Tatra T6A2D 1211.

23 komentarze

Kolejne tramwaje z Berlina będą już wkrótce na szczecińskich torach. Spółka "Tramwaje Szczecińskie" podpisała z niemieckim przedsiębiorstwem transportowym BVG Berlin umowę na dostawę 31 tatr. Oprócz wozów umowa obejmuje także duży pakiet części zamiennych. Łączna wartość kontraktu to blisko 6 mln zł.

4 komentarze | czytaj dalej »

31 używanych tramwajów typu Tatra trafi w tym roku do Szczecina. Kupimy je od Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego za prawie 1,5 mln euro. Tym samym z ruchu wycofane zostaną najstarsze tramwaje, pochodzące jeszcze z lat 80.

30 komentarzy | czytaj dalej »

w skrócie tramwaj

Na 5/4 spotkać można debiutujący piąty już skład Tatr T6A2D 1203+1204.

komentarze wyłączone

Do końca października mają trafić do Szczecina wszystkie tramwaje typu Tatra, kupione w Berlinie przez szczeciński Miejski Zakład Komunikacyjny.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dziś o godzinie 10:15 w alei Wojska Polskiego widziano skład rozładowanych rano Tatr T6A2D, udających się do zajezdni Golęcin. Tam otrzymają numery 1203 i 1204.

komentarze wyłączone