Szczecińskie spółki autobusowe w obliczu beznadziejnej sytuacji taborowej i braku perspektyw na większe zakupy nowego taboru autobusowego postanowiły odkupić używane autobusy z Zachodu.

Szczecin autobus

Możemy już potwierdzić, iż dwa autobusy marki MAN, które w piątek o godz. 16:30 były widziane na ulicach Szczecina przybyły do zajezdni Klonowica.

17 komentarzy | czytaj dalej »

Na szczecińskich ulicach spotkamy dziś trzy klonowickie MAN-y NG272. Wóz 1252 jeździ na 67/7, 1254 na A/7 (wyjechał o 14:07), a 1256 na 75/7 (wyjechał o 13:57). Pojazdy są oznakowane tablicami umieszczonymi na miejscu wyświetlaczy.

brak komentarzy

Wczoraj po południu do dąbskiej zajezdni przybyły kolejne używane autobusy MAN NL202.

43 komentarze | czytaj dalej »

O wygodach, jakie swoim pasażerom szykuje Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, pisaliśmy w ub. tygodniu. Firma jako pierwsza chce się pozbyć przestarzałych ikarusów, które lata świetności mają dawno za sobą. Jej śladem podążają także spółki szczecińskie. W Dąbiu postanowiono najpierw pozbyć się jelczy. Na Klonowica najpierw planuje się wymienić autobusy przegubowe.

16 komentarzy | czytaj dalej »

Na prawobrzeżu znów jeździ się wygodniej. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" sprowadziło kolejne używane autobusy z Niemiec. Autobusy marki MAN mają wprawdzie kilkanaście lat, ale posłużą jeszcze długo.

20 komentarzy | czytaj dalej »

W drogę

Szczecin autobus

Debiut najnowszych dąbskich nabytków (używanych MAN-ów NL202) nastąpi prawdopodobnie już jutro. Dwa z zakupionych autobusów są już gotowe do jazdy: zostały przemalowane, oklejone i wyposażone w białe wyświetlacze z czarnymi literami. Pojawią się prawdopodobnie na linii 73. Trzy kolejne są jeszcze przygotowywane. Natomiast w najbliższym czasie spółka spodziewa się 7 kolejnych wozów tego typu. Być może nastąpi to już w przyszłym tygodniu.

36 komentarzy

Dzięki cennej pomocy Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych i Eksploatacji SPA Dąbie, pana Romana Szoka możemy podzielić się częścią informacji na temat pojazdów MAN NL202 ex Braunschweiger Verkehrs-AG.

16 komentarzy | czytaj dalej »

Mamy oficjalną zgodę i możemy przestać trzymać naszych użytkowników w niepewności. Serwis KOMIS ma zaszczyt przedstawić pierwsze zdjęcia MAN-ów NL202 należących do SPA Dąbie. Cztery pojazdy na placu postojowym zajezdni pochodzą z przedsiębiorstwa Braunschweiger Verkehrs-AG. Ich numery taborowe to 2305 (ex 9307), 2306 (ex 9302), 2307 (ex 9317), 2308 (ex 9312).

7 komentarzy | czytaj dalej »

Dzięki uprzejmości Prezesa SPA Dąbie pana Włodzimierza Sołtysiaka i zaangażowaniu Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych i Eksploatacji, pana Romana Szoka, możemy ogłosić naszym użytkownikom bardzo pozytywną wiadomość. Na placu postojowym przy ulicy Struga 10 pojawiły się kolejne cztery używane pojazdy.

65 komentarzy | czytaj dalej »

W piątek nastąpił debiut pierwszych "norweskich" MAN-ów NG262 z SPPK. Wóz 768 o godz. 15:10 wykonał swój pierwszy kurs na Linii Samorządowej. Z kolei 765 kursował na linii pracowniczej. Pozostałe dwa wozy doczekają się swojego debiutu po weekendzie. "Norwedzy" na razie nie będą kursować na liniach miejskich. Pojawią się na nich dopiero za ok. 2 tygodnie, po dostarczeniu wyświetlaczy, które są przeprogramowywane w Mielcu.

3 komentarze