Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

W środę (16 czerwca) w ruchu liniowym zadebiutowały autobusy gazowe Solarisa z kontaktu na dostawy 100 autobusów CNG. Pojazdy wyjechały na linie 116 i 523.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Komisja odbiorowa formalnie przejęła pierwsze dwa tureckie tramwaje Panorama. Wozy w poniedziałkowe południe uroczyście dołączyły do floty i zabrały pierwszych pasażerów w Olsztynie.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Latem tego roku na łódzkie ulice wyjadą dwa wagony Variotram – zapowiada łódzkie MPK. Spółka sprowadzi na testy tramwaje wycofane trzy lata temu z ruchu w Helsinkach.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Prawie 22 km, do 32 stacji, dwa tunele – w tym jeden pod Śródmieściem, półtorakilometrowa estakada – tak ma wyglądać pierwsza linia krakowskiego premetra, która połączy Wzgórza Krzesławickie z rejonem ul. Jasnogórskiej w Bronowicach. 7 czerwca zaprezentowane zostały najważniejsze założenia „Studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Ogłoszony został przetarg na wykonanie infrastruktury Przystanku Szczecin Stołczyn Północny (Nad Odrą). To kolejna z inwestycji realizowanych przez Miasto Szczecin w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Termin składania ofert mija 7 lipca br.

brak komentarzy | czytaj dalej »

To koniec przetargowej karuzeli. Po licznych odwołaniach oferentów do KIO i Sądu Okręgowego w Warszawie, co zajęło ponad rok, Olsztyn mógł wreszcie podpisać umowę na rozbudowę sieci tramwajowej. System ma się wzbogacić o ok. 6 km torów, co pozwoli uruchomić w przyszłości dwie nowe linie tramwajowe.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wykonawca systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu, rozpoczął właśnie montaż pierwszych tablic ledowych na przystankach komunikacji miejskiej w centrum Gorzowa. Tablice pojawiły się już na przystankach przy ul. Sikorskiego oraz ul. Chrobrego. Docelowo pojawią się w 23 różnych lokalizacjach na terenie całego miasta.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Budowa drogi i torowiska już się kończy, podobnie jak projektowanie skrzyżowania ulic Światowida i Modlińskiej. Powstaje też koncepcja pętli tramwajowo-autobusowej i węzła przesiadkowego. Prace przy nowej linii mają potrwać do końca lipca. Choć jeszcze niedawno deklarowano otwarcie „w połowie roku”, teraz urzędnicy na razie nie deklaruj żadnych terminów otwarcia.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie przetargu rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie. Jak poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, skarga została prawomocnie oddalona. Tym samym nie ma już przeszkód, aby miasto podpisało umowę z wybranym przez siebie wykonawcą robót.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Jest szansa, że skończą się kłopoty na budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Rządowa agencja i partner projektu - PKP PLK SA chcą wykupić generalnego wykonawcę dwóch opóźnionych zadań - firmę TRAKCJA SA. Oznacza to, że rząd RP i PKP PLK będzie miało bezpośrednią kontrolę nad postępem prac.

1 komentarz | czytaj dalej »