Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rychły start konkursu na dofinansowanie do zakupu tramwajów ze środków z KPO. Budżet naboru to prawie 866 mln złotych w formie bezzwrotnych dotacji. 

12 komentarzy | czytaj dalej »

W nocnym pożarze w zajezdni w Bytomiu doszczętnie spłonęło 10 autobusów. Nie ma osób poszkodowanych. Przyczynę powstania pożaru ustala policja.

brak komentarzy | czytaj dalej »

MPK Wrocław właśnie rozpisało przetarg na modernizację sześciu dwukierunkowych tramwajów Skoda 19T. W ramach prawa opcji spółka zakłada możliwość modernizacji pozostałych 25 pojazdów ze swojej floty.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Szczecin rozpisał przetarg na dostawę 14 elektrobusów. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla autobusów 12-metrowych, a oddzielnie dla przegubowców. Pojazdy pojawią się najwcześniej po 14 miesiącach od zawarcia umowy. Wozy mają trafić do SPA Klonowica.

18 komentarzy | czytaj dalej »

LKP Lwiwełektotrans, operator komunikacji elektrycznej we Lwowie, ogłosił przetarg na modernizację dwuczłonowych tramwajów Tatra KT4-SU. W ramach prac wymieniony ma zostać osprzęt elektryczny, a pojazdy uzupełnione o niskopodłogowy człon.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Szczecin ma środki europejskie z programu regionalnego na zakup 4 elektrycznych przegubowców. Samorząd jest też blisko pozyskania dofinansowania do zakupu 14 „elektryków” z programu Zielony Transport Publiczny.

6 komentarzy | czytaj dalej »

Środki europejskie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych to nie tylko ścieżki rowerowe. To również środki finansowe na zakup taboru niskoemisyjnego dla Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

4 komentarze | czytaj dalej »

„Stan szczecińskich wagonów jest katastrofalny. Swingi mają już po 14 lat, a wciąż nie wykonano napraw głównych. W zeszłym roku ponad połowa miała niesprawną klimatyzację dla motorniczych” – krytykuje pracownik Tramwajów Szczecińskich. „Spółka sukcesywnie prowadzi remonty i modernizacje posiadanych tramwajów” – zapewnia rzecznik prasowy Wojciech Jachim.

121 komentarzy | czytaj dalej »

Bilet miesięczny na przejazdy pociągami po całym obszarze SKM i komunikacją miejską w Szczecinie miałby kosztować około 250 zł. Dziś mieszkaniec Stargardu, kupujący takie bilety oddzielnie, płaci ponad 400 zł (343,70 zł za pociągi, według aplikacji Polregio i 80 zł za najpopularniejszą „sieciówkę” po Szczecinie). Wspólny bilet ma wejść w życie we wrześniu.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Ponad 160 kierowców i motorniczych brakuje Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu we Wrocławiu, by zapewnić pełną obsadę pojazdów obsługujących miejską sieć połączeń. Jak alarmuje miasto, od jesieni szczególnie mocno pogorszyła się sytuacja wśród motorniczych.

brak komentarzy | czytaj dalej »