Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Kraków podpisał z partnerem prywatnym – Gulermakiem – umowę bezpośrednią na budowę linii tramwajowej do Mistrzejowic. Wiosną 2023 r., po uzyskaniu decyzji ZRID, ruszą zasadnicze prace. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowym 4,5-kilometrowym odcinkiem torowiska, realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, pojedziemy pod koniec 2025 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Trwa budowa kolektora i trasy tramwajowej w ciągu ul. Gagarina – w ramach wspólnej inwestycji MPWiK oraz Tramwajów Warszawskich. Wykonawca układa już pierwszy odcinek torowiska tramwajowego. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Dwa elektryczne autobusy przegubowe trafią wkrótce do Szczecina. Dzisiaj (23.01) podpisana została umowa z firmą Solaris Bus&Coach na dostawę nowych pojazdów. Zakup jest możliwy dzięki dotacji w ramach programu Zielony Transport Publiczny.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Szczecińska komunikacja miejska boryka się ze sporymi brakami kadrowymi. W mieście brakuje kilkudziesięciu kierowców oraz motorniczych, co skutkuje regularnym odwoływaniem poszczególnych kursów, a tramwaje i autobusy i tak jeżdżą już w ograniczonej częstotliwości. Czy jest jakaś nadzieja na poprawę ciężkiej sytuacji?

brak komentarzy | czytaj dalej »

Gorzów Wielkopolski już niedługo ma ogłosić postępowanie przetargowe dotyczące budowy centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Zniknie dotychczasowa pętla tramwajowa, która zostanie zastąpiona krańcówką dla wagonów dwukierunkowych, a ulica Dworcowa częściowo zostanie zamieniona w deptak. Inwestycja będzie koordynowana z PKP S.A., tak aby nowe centrum przesiadkowe współgrało z modernizacją dworca kolejowego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Tramwaje Szczecińskie rozpisały przetarg na dostawy nadwozi, elementów i podzespołów do zmontowania dwóch tramwajów dwukierunkowych. Szczecin już wcześniej zamawiał „tramwaje w częściach”, które do tej pory objawiały się pod postacią Moderusów Beta. 

29 komentarzy | czytaj dalej »

19 grudnia, została otwarta nowa trasa tramwajowa na terenie Sosnowca. 3-kilometrowa trasa zapewni dobre skomunikowanie tramwajem dzielnicy Zagórze. Na nowym odcinku kursuje linia numer 15, z częstotliwością co 15 minut.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Do Krakowa dotarły właśnie trzy kolejne używane tramwaje GT8S. Przewoźnik zakupił ostatnio pięć takich wagonów, które mają wzmocnić dwukierunkowy tabor spółki. 

12 komentarzy | czytaj dalej »

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne właśnie otworzyło oferty w przetargu na dostawę czterech autobusów hybrydowych o dwóch różnych długościach. Wpłynęła tylko jedna oferta, autorstwa Solarisa. Mieści się ona w budżecie zamawiającego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Mężczyzna ukradł w sobotę w nocy tramwaj z zajezdni w Katowicach – Zawodziu i dojechał nim do Chorzowa, zabierając po drodze pasażerów. Został zatrzymany przez policję – poinformował rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada

brak komentarzy | czytaj dalej »