Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Ponowiony został przetarg na wykonanie infrastruktury przystanku „Gocław” w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Termin składania ofert mija 4 lutego 2022 roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Każde miasto ma swój bieg, jedno rozwija się prężnie, inne niekoniecznie. Podstawowym budulcem niemal zawsze są finanse i ludzie, którzy nimi zarządzają.

1 komentarz | czytaj dalej »

Tramwaje Warszawskie nie zwlekały, i chwilę po zakończonej aukcji elektronicznej rozstrzygnęły przetarg na budowę trasy tramwajowej od Puławskiej w kierunku Wilanowa. Zlecenie trafi do Budimeksu, który zaproponował najniższą cenę.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie prowadził postępowanie na zakup wodoru, którym będzie napędzany pierwszy w Polsce autobus miejski. Przetarg udało się rozstrzygnąć za drugim podejściem, w którym wpłynęły dwie oferty. Zwycięzcą okazała się spółka ZE PAK z Konina, która zaoferowała dostawy paliwa za prawie 1,55 miliona złotych.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Późnym wieczorem w poniedziałek, 13 grudnia, w zajezdni w Nowym Porcie zapaliły się tramwaje. Na miejscu zdarzenia działało kilka jednostek straży pożarnej, akcja gaszenia zakończyła się przed północą. Według wstępnych ustaleń nie ma ofiar w ludziach. Spaliły się dwa tramwaje, dwa inne zostały nadpalone, w tym Jazz.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Do Torunia dotarł pierwszy z pięciu nowych Swingów, które miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji zakupiło w 2020 r. Tramwaj został dostarczony do zajezdni w nocy z 12 na 13 grudnia 2021 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Ogłoszony został przetarg na wykonanie infrastruktury przystanku „Gocław” w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Termin składnia ofert mija 14 stycznia 2022 roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Formalności zostały dopięte dla kolejnej stołecznej inwestycji szynowej. Tramwaje Warszawskie podpisały z ZUE i Yoruk Yapi umowę na budowę nowej zajezdni tramwajowej na Annopolu na 150 pojazdów. Będzie to piąta zajezdni spółki. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

ZDMiKP Bydgoszcz poszukiwał operatora, który obsłuży 11 linii autobusowych w przeciągu 9 lat poczynając od 2023 roku. Przetarg wygrała firma Mobilis, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę. Ostatnio podpisano umowę w tej sprawie. Dzięki temu w mieście pojawi się 50 nowych, niskopodłogowych autobusów.

brak komentarzy | czytaj dalej »

ZDiTM ogłosił przetarg na obsługę części linii autobusowych (co roku wygrywa go PKS). Przy okazji okazało się, że planowane są zmiany w numeracji pojazdów łączących Szczecin z miejscowościami w gminie Kołbaskowo. Przykładowo, linia 81 ma zmienić się w 241.

91 komentarzy | czytaj dalej »