Forum

Niskopodłogowy tramwaj z Berlina na testach w Szczecinie

zdjęcie
Niskopodłogowy tramwaj z Berlina na testach w Szczecinie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Ciekawe za ile czasu Berlin będzie sprzedawał te wozy.
Bamip napisał(a):

> Ciekawe za ile czasu Berlin będzie sprzedawał te wozy.

Z pewnością nie prędko skoro mają jeszcze Tatry...
Pamiętam te czasy... Ah... Wspomnienia... I pomyśleć że 11 lat temu takie cudo śmigało w Szczecinie, tak jak Alstom NGT8D. Oj dobre czasy... Tyle tych nowości pojawiało się w Szczecinie... Tyle różnych tramwai z niską podłogą. Kiedy te czasy wrócą?

-- Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...
Sebastin821 napisał(a):

> Pamiętam te czasy... Ah... > Wspomnienia... I pomyśleć że 11 lat temu takie cudo śmigało > w Szczecinie, tak jak Alstom NGT8D. Oj dobre czasy... Tyle tych > nowości pojawiało się w Szczecinie... Tyle różnych tramwai z > niską podłogą. Kiedy te czasy wrócą?

Chyba lepsze są obecne czasy kiedy bądź co bądź kupujemy na własność niskopodłogowce, a nie tylko zazdrościmy ich berlińczykom czy katowiczanom. Więc nie wiem za czym tęsknisz?
leks napisał(a):

> Więc nie wiem za czym tęsknisz?

Różnorodność "nowości" :)

Pozdrawiam Wszystkich Szpicli z SPA-Klonowica...
Sebastin821 napisał(a):

> Różnorodność "nowości" :)

- 6 Swingów; - 1 Moderus "Tyrystorowy"; - 1 Moderus "Asynchroniczny" (wkrótce będzie ich więcej); - Modernizacje KT4Dt;

Za mało? ;)

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)
Sebastin821 napisał(a):

> Pamiętam te czasy... Ah... > Wspomnienia... I pomyśleć że 11 lat temu takie cudo śmigało > w Szczecinie, tak jak Alstom NGT8D. Oj dobre czasy... Tyle tych > nowości pojawiało się w Szczecinie... Tyle różnych tramwai z > niską podłogą. Kiedy te czasy wrócą?

To był chyba jedyny z tych czterech, którym nie jechałem. A dla dziesięciolatka frajda wprost nieoceniona. W końcu wtedy w Szczecinie nie było ani bulw, ani moderusów, ani tatr, to na tle 105 wyglądał lepiej niż obecnie swingi na tle reszty.

-- Pozory mylą, dowód nie - deklaracja, że nie chodzi o dojrzałość nabywcy
Bamip napisał(a):

>  > To był chyba jedyny z tych czterech, którym nie jechałem. A dla > dziesięciolatka frajda wprost nieoceniona. W końcu wtedy w > Szczecinie nie było ani bulw, ani moderusów, ani tatr, to na tle > 105 wyglądał lepiej niż obecnie swingi na tle reszty.

Ale były wtedy w Szczecinie stodwójki i helmuty. Bulwy pojawiły się zaledwie kilka miesięcy później. Tabor był więc niewiele mniej zróżnicowany niż dziś.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Bodek napisał(a):

> Ale były wtedy w Szczecinie stodwójki i helmuty. Bulwy pojawiły > się zaledwie kilka miesięcy później. Tabor był więc niewiele > mniej zróżnicowany niż dziś.

Ale wrażenie robiły większe niż Swingi.

-- Pozory mylą, dowód nie - deklaracja, że nie chodzi o dojrzałość nabywcy
Bamip napisał(a):

> Ciekawe za ile czasu Berlin będzie sprzedawał te wozy.

Oby Tramwaje Szczecińskie ich nie kupiły bo jednak nowe to nowe :)

Jak widać to moja pasja...

wysłane przez PawlukBoss21

Ja bym chciał aby TS zakupiły kilkadziesiąt lub kilkanaście sztuk tych tramwajów do linii 2, 11 lub 12 zamiast kolejnych tatr.
PawlukBoss21 napisał(a):

> Ja bym chciał aby TS zakupiły kilkadziesiąt lub > kilkanaście sztuk tych tramwajów do linii 2, 11 lub 12 > zamiast kolejnych tatr.

Dokładnie, takie pomysły miałem już z jakieś 4 lata temu. Ale jak wcześniej napisano, najpierw muszą zbyć wszystkie Tatry, a to sądząc po tempie z 5 lat potrwa.

-- Policjanci zatrzymali pijanego siedemnastolatka demolującego wagony. Teraz ustalają, kto udostępnił mu alkohol.
PawlukBoss21 napisał(a):

> Ja bym chciał aby TS zakupiły kilkadziesiąt lub > kilkanaście sztuk tych tramwajów do linii 2, 11 lub 12 > zamiast kolejnych tatr.

Jakich Tatr, kolejnych raczej nie będzie.
Mało jest miast, które z chęcią pokusiłyby się na T6A2D? ;-)

W innych polskich miastach też mogliby powoli zacząć złomować najstarsze i najbardziej wyeksploatowane "stopiątki" i zamiast nich wprowadzić Tatry.

-- d-_-b

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja