Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Kwadrans po godzinie 20 do zajezdni SPPK dotarły dwa nowe autobusy – jeden solowy MAN NL280 oraz jeden przegubowy MAN NG330.

brak komentarzy

Do końca sierpnia do zajezdni Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. Fabrycznej w Policach powinien dotrzeć nowy tabor.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z organizacją imprezy Żagle 2021 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Krzysztof Dostatni został nowym prezesem spółki MPK Poznań. Zastąpił Wojciecha Tulibackiego, który stał na czele miejskiej spółki przez 23 lata. W ostatnim dniu na stanowisku były szef MPK uroczyście wręczył Jackowi Jaśkowiakowi statuetkę – "Złotą Wajchę".

brak komentarzy | czytaj dalej »

w skrócie tramwaj

Około godziny 18:05 na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i alei Bohaterów Warszawy widziano uszkodzony wagon KT4Dt 101 (9/5, kierunek Głębokie) w towarzystwie pogotowia tramwajowego.

brak komentarzy

Chwilę po północy w nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy Potulickiej widziano wagon techniczny 4N 041 holujący do zajezdni Golęcin uszkodzony skład 105N/S/HF10AC 503+504 bez pantografu na pierwszym wagonie. Obrażenia składu wynikały z wyrwania odbieraka w alei Powstańców Wielkopolskich w poniedziałek po godzinie 8 rano.

1 komentarz

MPK Wrocław rozpisało nowy przetarg na dostawy kolejnych 24 wieloczłonowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów z opcją na kolejne 16 pojazdów. Oferty poznamy jesienią.

brak komentarzy | czytaj dalej »

25 lipca w związku z organizacją meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze uruchomione zostaną kursy dodatkowe.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W nocy z soboty na niedzielę obsługę 528/1 rozpoczął Solaris Urbino 12 Hybrid 1842. Po północy został on podmieniony na pojazd 1101.

brak komentarzy

W sobotę około godziny 17:40 na ulicy Derdowskiego (kierunek Witkiewicza) widziano MAN-a NG363 1655 w asyście technicznego Craftera z zajezdni SPAD. Autobus był nienaturalnie wysoko uniesiony nad drugą osią i jechał ze zgaszonymi wyświetlaczami. Wcześniej obsługiwał zadanie 53/4, gdzie został podmieniony przez Solarisa Urbino 18 1054.

brak komentarzy