Wszystkie W skrócie Z kraju Według linii

1 lutego nastąpią zmiany w kursowaniu linii 51, 58, 59, 61, 68, 69, 87, 101 oraz uruchomienie linii autobusowych 89, 92 i 99.

56 komentarzy | czytaj dalej »

1 lutego nastąpią zmiany w kursowaniu linii 56, 71, 96, 97, B i C.

31 komentarzy | czytaj dalej »

Miasto Szczecin zamierza kupić kolejnych 8 autobusów elektrycznych. Wniosek o dofinansowanie zakupu nowych pojazdów, został złożony 18 stycznia br. do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek obejmuje również pozyskanie środków na budowę stacji ładowania.

21 komentarzy | czytaj dalej »

W minionym roku z biletów komunikacji miejskiej do kasy miasta trafiło 27 mln zł mniej niż w roku 2019. Stąd m.in. decyzja o likwidacji transportu na żądanie, czyli linii 904 w Podjuchach i 908 na Gumieńcach.

8 komentarzy | czytaj dalej »

23 stycznia wprowadzone zostaną kolejne zmiany w komunikacji miejskiej związane z przebudową torowisk w centrum i na Niebuszewie. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie odcinek torów od placu Żołnierza Polskiego przez plac Hołdu Pruskiego i ulicę Matejki do ulicy Piłsudskiego.

20 komentarzy | czytaj dalej »

18 stycznia przywrócone zostanie kursowanie linii szkolnych 98, 109 i 110, a na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy obowiązujący w okresie nauki w szkołach. Na linii 74 w dalszym ciągu nie będą realizowane kursy do pętli „Mierzyn Szkoła” (będą skrócone do pętli „Łukasińskiego Ogrody”).

brak komentarzy

9 stycznia rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy torowisk – na odcinku od ronda Giedroycia do pętli „Dworzec Niebuszewo”. Spowoduje to zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

28 komentarzy | czytaj dalej »

Do końca 2021 roku przedłużone zostało honorowanie biletów okresowych ZDiTM w pociągach REGIO spółki POLREGIO na terenie Szczecina.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Szczecin rozpisał przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu Nabrzeża Wieleckiego, Nowej, Dworcowej, Kolumba, Chmielewskiego i Smolańskiej oraz w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich z pętlą Pomorzany. Prace potrwają około dwa lata.

34 komentarze | czytaj dalej »

To będzie kolejny zakup autobusów elektrycznych. Niezbędne dokumenty zostały wysłane do Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych, co oznacza że przetarg zostanie opublikowany w najbliższych dniach. Miasto planuje kupić 6 nowych pojazdów.

4 komentarze | czytaj dalej »