Wszystkie W skrócie Z kraju Według linii

1 grudnia na linii 123 uruchomione zostaną przystanki „Łęgi Zachodnia” (w obu kierunkach), zlokalizowane w ciągu ulicy Północnej w Łęgach, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zachodnią. Przystanki będą miały status „na żądanie”. Z kolei na linii B likwidacji ulegnie kurs wykonywany w dni powszednie o godzinie 18:16 z Osiedla Arkońskiego.

brak komentarzy

Mija szósty dzień głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim edycji 2022.

brak komentarzy | czytaj dalej »

ZDiTM ogłosił przetarg na obsługę części linii autobusowych (co roku wygrywa go PKS). Przy okazji okazało się, że planowane są zmiany w numeracji pojazdów łączących Szczecin z miejscowościami w gminie Kołbaskowo. Przykładowo, linia 81 ma zmienić się w 241.

85 komentarzy | czytaj dalej »

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy, jako Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej, dzięki uprzejmości Administracji Serwisu KOMIS, chcielibyśmy skierować do Was kilka ważnych słów. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Szczecin podpisał umowę z firmą ZUE na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Nabrzeża Wieleckiego, Nowej, Dworcowej, Kolumna, Chmielewskiego i Smolańskiej oraz w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich z pętlą Pomorzany. Prace potrwają około dwa lata. To kolejne zlecenie tramwajowe, jakie krakowska firma zgarnia w Szczecinie.

16 komentarzy | czytaj dalej »

20 listopada przywrócone zostanie funkcjonowanie pętli autobusowej „Kołłątaja”.

14 komentarzy | czytaj dalej »

W związku z brakiem przejazdu przez ulicę Hryniewieckiego do odwołania wszystkie kursy linii 76 kierowane są do pętli „Logistyczna”. Nie są obsługiwane przystanki „Ogrody »Portowiec«” i pętla „Nabrzeże Ewa”.

brak komentarzy

Chodzi o fragment linii nr 406 ze Szczecina do Polic. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uruchomiła procedury wyboru wykonawcy, który zastąpi spółkę Trakcja S.A.. Według szacunków zamawiającego, umowa zostanie podpisana w połowie stycznia przyszłego roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z pracami pod wiaduktem kolejowym nad ulicą Gdańską w rejonie ulicy Pieszej w dniach 13 i 14 listopada wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 2, 7 i 8 na odcinku Wyszyńskiego – Turkusowa.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z prowadzeniem prac przy przebudowie układu drogowego na Międzyodrzu od 10 listopada nastąpi zmiana trasy linii 76.

brak komentarzy | czytaj dalej »