W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2023/2024 Politechniki Morskiej w dniu 30 września obowiązywać będą zmiany w kursowaniu linii 6.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Po 700 złotych brutto podwyżki otrzymali motorniczowie pracujący w spółce Tramwaje Szczecińskie. „Chyba po to, żeby zamknąć nam buzie po tym, co prezes Wawrzyniak o nas mówił”. „Szkoda tylko, że zaplecze nie dostało tej podwyżki. Bez nich nie wyjedziemy na ulice” – komentują nasi rozmówcy.

1 komentarz | czytaj dalej »

„W żadnym momencie moją intencją nie było obrażanie żadnego z członków załogi Tramwaje Szczecińskie” – zapewnia prezes spółki Krzysztof Wawrzyniak. „W piątek osobiście wytłumaczyłem się przed częścią motorniczych ze swoich słów”.

4 komentarze | czytaj dalej »

Podczas spotkania radnych miejskich usłyszeliśmy, że motorniczowie to „prości ludzie”, którzy mają do zdania „trudny egzamin”, autobusowe spółki zrealizowały ustalone z miastem kursy na poziomie powyżej 99 procent, a pierwsze pozytywne zmiany w siatce tramwajowych połączeń „spodziewane są w październiku”. Fakty są jednak takie, że codziennie mamy odwołane kursy, a podczas trzygodzinnej dyskusji nie padły konkretne propozycje, jak naprawić miejską komunikację.

14 komentarzy | czytaj dalej »

Miejskie spółki komunikacyjne zobowiązały się do natychmiastowego opracowania planów naprawczych, którą mają poprawić sytuację w komunikacji miejskiej. 

18 komentarzy | czytaj dalej »

Kryzys w szczecińskiej komunikacji miejskiej narasta. W poniedziałek wykreślono ponad 60 kursów tramwajów (plus wyjazdy z zajezdni), a dziś w rozkładach brakuje ich już ponad dwa razy więcej. To wszystko mimo sobotniej korekty, gdy znacznie zmniejszono częstotliwość jazdy linii 11 i 8 (za nią częściej jeździ „dziesiątka”, ale na krótszej trasie).

brak komentarzy | czytaj dalej »

O miejskiej polityce transportowej radni Szczecina jeszcze nigdy nie wypowiadali się tak ostro. Prezydent Piotr Krzystek znalazł się w ogniu krytyki zarówno swoich koalicjantów z Platformy Obywatelskiej, jak i polityków PiS oraz Lewicy.

3 komentarze | czytaj dalej »

W związku z problemami kadrowymi w spółce Tramwaje Szczecińskie 16 września wprowadzone zostaną kolejne zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.

88 komentarzy | czytaj dalej »

W związku z zakończeniem prac naprawczych nawierzchni pasa autobusowo-tramwajowego w ciągu ulicy Wyszyńskiego od 1 września autobusy linii 75 (kierunek Osiedle Zawadzkiego) oraz B i C (oba kierunki) ponownie zatrzymywać się będą na przystankach zlokalizowanych na torowisku.

brak komentarzy

2 września wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy linii 5 w dni powszednie i soboty. Kursy poza godzinami szczytu i w soboty wykonywane będą z częstotliwością co 10 minut, w pozostałym okresie bez zmian.

brak komentarzy