Tramwaje Warszawskie podpisały umowę z wykonawcą na budowę ok. trasy do stacji Warszawa Zachodnia. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm ZUE i Fabe Polska za 362,6 mln zł brutto. Na trasie powstanie pierwszy w stolicy tunel tramwajowy z podziemnym przystankiem.

brak komentarzy | czytaj dalej »

MZK Grudziądz rozpisał przetarg na dostawy trzech nowych tramwajów o długości do 30 m. Wymagany udział niskiej podłogi wynosi min. 20%. Zakończenie dostaw przewidziano jesienią 2026 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Tramwaje Śląskie zamierzają zrealizować kolejny, duży projekt unijny. Na liście – oprócz kolejnych remontów i modernizacji – znajdują się też dwie nowe trasy: w Sosnowcu i Katowicach oraz zakup taboru.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Niska częstotliwość połączeń, stadne kursowanie tramwajów na niektórych odcinkach, braki kadrowe i odwoływane kursy oraz wykorzystanie zabytkowego taboru w kryzysowej sytuacji, to tylko niektóre z bolączek, które trawią bydgoską komunikację miejską. Czy mimo tego są nadzieje na zmianę i poprawę losu pasażerów?

brak komentarzy | czytaj dalej »

Z końcem grudnia w zakładach Scania Production Poland w Słupsku wyprodukowano ostatni autobus miejski. Decyzję o zamknięciu linii montażu nadwozi firma tłumaczy zmianą globalnej strategii.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Kołobrzeg wprowadzi darmowe przejazdy miejskimi autobusami. Będą mogli z nich skorzystać mieszkańcy miasta.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Za rozwojem miasta w ostatnich latach czy wręcz dekadach nie nadążał transport publiczny. Na mapach stolicy wciąż widać białe błamy w dostępie do wysokowydajnego i pojemnego transportu szynowego, który – dzięki w dużej mierze wydzielonej infrastrukturze – jest pewniejszą opcją komunikacyjną. Jednocześnie jednak sporo jest nieefektywnie zagospodarowanych obszarów miasta. Powoli ten stan rzeczy zmienia się wraz z prowadzonymi obecnie inwestycjami. Ciekawe spojrzenie na to zagadnienie oferują mapy przygotowane przez Jacka Gęborysa.

brak komentarzy | czytaj dalej »

MPK Kraków ogłosiło właśnie długo zapowiadane przetargi na zakup nowych tramwajów. Przewoźnik chce pozyskać wagony 32-metrowe oraz dłuższe, ponad 40-metrowe. Spółka planuje kupić wagony poprzez umowę ramową.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W najbliższą sobotę po łódzkiej sieci tramwajowej zacznie jeździć z pasażerami pierwszy wagon GT6ZR. Wyprodukowany w latach 90. XX wieku tramwaj sprowadzono z Jeny. Do końca lutego przyszłego roku MPK zamierza sprowadzić jeszcze 9 egzemplarzy.

1 komentarz | czytaj dalej »

- Co jest grane? Dzisiaj (8 grudnia 2023) jechałem do pracy starym Ikarusem. To już tak źle z taborem w Bydgoszczy? - pyta Czytelnik. Zabytkowe autobusy mają być świąteczną atrakcją, ale wynika ona z problemów kadrowych, które ma MZK.

brak komentarzy | czytaj dalej »