Forum

Tłok w 84!

wysłane przez piot (gość)

To co się dzieje w 84 to przekracza ludzkie pojęcie !!!!!! Do autobusu(zazwyczaj man-a czy solaris-a co jest jedynym plusem trudno wcisnąc się już na osiedlu bukowym, a co dopiero przy szpitalu w zdrojach ludzie zostają na przystanku. NISKOPODŁOGOWCE kuszą, ale czy w szczycie porannjym i popołudniowym nie mogła by być choć jedna brygada przegubowa...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

piot napisał(a):

[cut]

powiedz który kurs? Bo ja myślałem nad przegubem na brygadzie 2 - szczytowej a to wiecej "jedynką" chyba się wozi :)

wysłane przez konjo  4

piot napisał(a):

> To co się dzieje w 84 to przekracza ludzkie pojęcie !!!!!! Do > autobusu(zazwyczaj man-a czy solaris-a co jest jedynym plusem > trudno wcisnąc się już na osiedlu bukowym, a co dopiero przy > szpitalu w zdrojach ludzie zostają na przystanku.

A o której te dantejskie sceny w 84? Fakt, że ja się rannym szczytem nie woże, ale popołudniu to jakiejś wielkiej przesady nie widziałem. A Solaris to chyba od wielkiego dzwonu na 84, już częściej berlińczyk albo 120-ka zasuwa. Pewnie te walki odbywają się w tych kursach do pracy/szkoły o 7, dobrze kombinuje?

> NISKOPODŁOGOWCE kuszą, ale czy w szczycie porannjym i > popołudniowym nie mogła by być choć jedna brygada > przegubowa...

Kiedyś jeszcze na 54bis jechałem Volvo z rezerwy, fakt wygodnie było wracać. :)

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> A Solaris to chyba od wielkiego dzwonu na 84, > już częściej berlińczyk albo 120-ka zasuwa.

A ja wczoraj widziałem solniczkę na 84 :)

> Kiedyś jeszcze na 54bis jechałem Volvo z rezerwy, fakt wygodnie > było wracać. :)

Ja na 54 jechałem... luz, blues i życie jest piękne :P

wysłane przez konjo  4

Jacek napisał(a):

> A ja wczoraj widziałem solniczkę na 84 :)

Wczoraj była, ale nie miałem sieciówki co by objechać sobie Bukowe :( A swoją drogą zapomniałem zapytać: czy ktoś wie co wczoraj robił na przystanku Osiedle Bukowe w stronę Kijewa, a potem na pętli...: Mercedes O405 z PKSu?

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez t105n  49

konjo napisał(a):

> A o której te dantejskie sceny w 84? Fakt, że ja się rannym > szczytem nie woże, ale popołudniu to jakiejś wielkiej przesady > nie widziałem.

Ja też nie widziałem tłoku po południu. Od Kijewa do Bukowego to był wręcz "muchowóz", dopiero od Bukowego frekwencja zrobiła się przyzwoita, tzn. ok. 40-50 osób.

> A Solaris to chyba od wielkiego dzwonu na 84, > już częściej berlińczyk albo 120-ka zasuwa.

Za to ja trafiam na 84 wyłącznie MANy NL223 i M-11.

wysłane przez konjo  4

t105n napisał(a):

> Ja też nie widziałem tłoku po południu.

To ma być stwierdzenie czy też z przymróżeniem oka, bo w świetle cytatu poniżej nie jestem bardzo pewien jak mam traktować odpowiedź, czy jako potwierdzającą moje stwierdzenie czy też jako zdanie bedące w opozycji.

> Od Kijewa do Bukowego to był wręcz "muchowóz", dopiero od Bukowego > frekwencja zrobiła się przyzwoita, tzn. ok. 40-50 osób.

Ja jeżdze poza porannym szczytem więc nie wiem, jak jest mogę się wypowiadać o popołudniu i nie jest tak tragicznie.

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez t105n  49

konjo napisał(a):

> To ma być stwierdzenie czy też z przymróżeniem oka

To miało być stwierdzenie faktu, bez żadnych ukrytych podtekstów.

wysłane przez Piotr

t105n napisał(a):

> Za to ja trafiam na 84 wyłącznie MANy NL223 i M-11.

Wczoraj jechalem 84-a dokladnie berlinczykiem i musze przyznac, ze autobus ledwo co wspina sie pod gorke na Bukowym :>(jadac w kierunku Kijewa), no moze przesadzam z tym ledwo co, ale niezle sie meczy...Jak to wyglada w M-11? W ogole daje rade?:>>> ile ma wtedy na liczniku?:>>>

wysłane przez t105n  49

Piotr napisał(a):

> Jak to wyglada w M-11? W ogole daje rade?:>>> ile ma wtedy > na liczniku?:>>>

M-11 daje sobie radę. Wprawdzie zwalnia do 30-40 km/h, ale tragicznie nie jest.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Piotr napisał(a):

> Wczoraj jechalem 84-a dokladnie berlinczykiem i musze przyznac, ze > autobus ledwo co wspina sie pod gorke na Bukowym :>(jadac w > kierunku Kijewa),

Też miałem tę niesamowitą przyjemność przeżycia tego :) Żeby nie było - nie był jakoś specjalnie zatłoczony - ca 30 osób, + włączona klimatyzacja. I co? i 260 koni to sobie może być na papierze. W praktyce to tam by 280 nic nie dało a w połączeniu z tą jakże wspaniałą skrzynią Voith to trudności nawet i 310 MANowskie mogłoby mieć problemy.

> no moze przesadzam z tym ledwo co, ale niezle sie

Niee absolutnie nie przesadziłeś. Te wozy mają trzy biegi. Od ruszenie potrafią dojść do trójki potem redukcja na 2 bo na 3 nic nie idzie i na tym 2 ciagnie rpm systematycznie spadaja aż w końcu przed garażami to woła o pomstę do nieba, a skrzynia nadal uparcie na 2... jak jechalem to kierman az puscil mu gaz w ogóle predkosc spadla do 25km/h i huraa wreszcie jedynka.

M11 idzie całkiem dobrze chyba że męcza je celowo już na samej górze bo się biegu zmieniać nie chce.

P.S. I tu wychodzi nieużywanie, a w MANidłach to całkowity brak przyciskow innych niż D. Wręcz z uporem maniaka twierdzę że to jest po to żeby tego używać m.in na tej górze. tu akurat nie ma co wciskać (tu by trzeba pewnie w programie pogrzebać) ale w 120MM/1 jest co nacisnąć. I te 3 biegi tu są całkowicie zbedne, a przed wjazdem na tę górę powinni mieć nakaz wciśnięcia 2.

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez piot (gość)

tak ja jeżdzę codziennie i tak jest kurs - 7.04

wysłane przez konjo  4

piot napisał(a):

> tak ja jeżdzę codziennie i tak jest kurs - 7.04

To odpowiedź czy nowa myśl?

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> To odpowiedź czy nowa myśl?

Podejrzewam, że odpowiedź na pytanie, kiedy jest rzeź na 84. Bez wątpienia jednak pan Piot mógłby się nauczyć odpowiadania na komentarze.

wysłane przez konjo  4

Jacek napisał(a):

> Podejrzewam, że odpowiedź na pytanie, kiedy jest rzeź na 84. Bez > wątpienia jednak pan Piot mógłby się nauczyć odpowiadania na > komentarze.

No właśnie przejrzałeś o co mi chodzi, odpowiedzi na maila nie dostałem, więc coś tu jest nie tak...

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

piot napisał(a):

> tak ja jeżdzę codziennie i tak jest kurs - 7.04

No i tu by się zgadzało - też obstawiałem ten kurs 7:00 Kijewo, Bukowe 7:10 widzę czasami z okna ten kurs i ludu jest sporo - jeszcze przed fioletową ludu jest pełno w całym wozie, co się dzieje dalej nie wiem, ale chyba będe musiał sprawdzić jak to działa :)

--- Volvo ponad reszte busów :)