Forum

Szczecin otwiera się na Zachód

Na ostatniej sesji Rady Miasta (21 listopada), radni wprowadzili dość niespodziewaną i rewolucyjną zmianę w taryfie.

wysłane przez Phobos 17

!!! Prawde powiedziawszy, gdyby to był 1 kwietnia, a ja nie byłbym (zg)red-em naczelnym to bym posądził kogoś o najlepszy żart w dziejach! Poprostu szok!

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

Phobos napisał(a):

> !!! > Prawde powiedziawszy, gdyby to był 1 kwietnia, a ja nie > byłbym (zg)red-em naczelnym to bym posądził kogoś o najlepszy > żart w dziejach! > Poprostu szok!

Zgadzam się. Podobnie zareagowałem na info o reklamowaniu naszego miasta w Berlinie przez DB. Ale teraz to się powoli zaczyna układać w całość...

wysłane przez Phobos 17

> Zgadzam się. Podobnie zareagowałem na info o reklamowaniu > naszego miasta w Berlinie przez DB. Ale teraz to się powoli > zaczyna układać w całość...

Można powiedzieć wręcz, że DB na własne życzenie i przy przyzwoleniu szczecińskich radnych będzie sprzedawało najdroższe sieciówki na jakąkolwiek KM w Polsce ;-)

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez LLUZNIAK

> Można powiedzieć wręcz, że DB na własne życzenie i przy > przyzwoleniu szczecińskich radnych będzie sprzedawało najdroższe > sieciówki na jakąkolwiek KM w Polsce ;-)

Ale za to o jak rozległym zasięgu! ;) (chodzi oczywiście o terytorialny zasięg ważności :p)

wysłane przez MaTe (gość)

> Prawde powiedziawszy, gdyby to był 1 kwietnia, a ja nie > byłbym (zg)red-em naczelnym to bym posądził kogoś o najlepszy > żart w dziejach! > Poprostu szok!

i o dziwo w olbrzymiej mierze zasluga tez jest po stronie pr pkp ktore ostro sprawe lobbowało na wszystkich frontach. planowane jest jeszcze rozszerzenie tych biletow do stacji szczecin dabie niebawem a w pierwszym kwartale przyszlego roku wspolny bilet km + pkp na aglomeracje.

wysłane przez konjo  4

MaTe napisał(a):

> wspolny bilet km + pkp na aglomeracje.

Normalnie opad szczęki : ] nie sądziłem, że PR mają jakieś plany na przyszłość i to w dodatku rozwojowe, a co najlepsze w branży KM.

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.

wysłane przez RJawdyk

konjo napisał(a):

> Normalnie opad szczęki : ] nie sądziłem, że PR mają jakieś plany > na przyszłość i to w dodatku rozwojowe, a co najlepsze w branży > KM.

No ZZPR jest nadzieją na lepsze jutro w PKP :) I dobrze, że szukają możliwości nie tylko na swoim podwórku.

--- Arab komunikacyjny.
konjo napisał(a):

> > Normalnie opad szczęki : ] nie sądziłem, że PR mają jakieś plany > na przyszłość i to w dodatku rozwojowe [...]

A, to jeszcze zależy od nazwy zakładu PR. Np. zakład zachodniopomorski jest w przybliżeniu przeciwnością dolnośląskiego.

wysłane przez konjo  4

Robert napisał(a):

> A, to jeszcze zależy od nazwy zakładu PR. Np. zakład > zachodniopomorski jest w przybliżeniu przeciwnością dolnośląskiego.

A to możliwe, ja akurat bardziej w info KM niż kolejowym gustuje, ale wszak informacja nie dość, że szokująca to nie powiem, żeby mnie nie cieszyła.

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.
To najlepsza wiadomość, jaką nam sprawili radni od uchwalenia powstania muzeum. Stawia to Szczecin w takim gronie miast jak np. Berlin, gdzie dostrzega się zalety promocji miasta ponad doraźne zyski. Nie spodziewam się, żeby straty Zditmu z tego powodu były istotne dla jego budżetu, za to wizerunek miasta bardzo wiele zyskał. Mam nadzieje, że fakt tej decyzji zostanie odpowiednio nagłośniony również przez Niemców. Pomału do naszej wioseczki nad Odrą wkracza Europa w najlepszym tego słowa znaczeniu. :-)

wysłane przez konjo  4

Super wiadomość, w końcu jakaś promocja tego zaścianka. Ps. A swoją drogą to najdroższy bilet na 102Na na świecie. ;)

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid (gość)

Proponuję pogrzebać w opisywanej uchwale. Nie wiem, jaki ma ostateczny kształt. Wiem natomiast, źe zabiegano o jej przyjęcie przez kilka miesięcy. Ale "efekt uboczny" miał być taki, źe studenci-posiadacze sieciówek ZDiTM zyskują prawo do przejazdu... wszystkimi pociągami na trasie Szczecin Główny-Szczecin Gumieńce. Taka niby alternatywa dla 61/61Bis/81. Tylko nie wiem, czy przeszlo, no i ilu chętnych jest potencjalnie, źeby się tłuc na Główny, by potem posiedzieć w pociągu na Cukrową :)

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Proponuję pogrzebać w opisywanej uchwale. Nie wiem, jaki ma > ostateczny kształt. Wiem natomiast, źe zabiegano o jej > przyjęcie przez kilka miesięcy. Ale "efekt uboczny" miał > być taki, źe studenci-posiadacze sieciówek ZDiTM zyskują > prawo do przejazdu... wszystkimi pociągami na trasie Szczecin > Główny-Szczecin Gumieńce. Taka niby alternatywa dla > 61/61Bis/81.

Uchwała jest tutaj: http://www.szczecin.pl/prawo/rada/2005/ur876_2005.htm I nic w niej nie ma o pociągach na Gumieńce.

--- MAN Lion's City - Bus of the Year 2005

wysłane przez torwid (gość)

mkubien napisał(a):

> Uchwała jest tutaj: > http://www.szczecin.pl/prawo/rada/2005/ur876_2005.htm > I nic w niej nie ma o pociągach na Gumieńce.

W miedzyczasie teź do niej w końcu dotarłem. Okazuje się, źe jest to prawda. Odpowiedni zapis zawarto w umowie między DB a Biurem Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Pomocowych UM. Od dziś posiadacze sieciówek ZDiTM Szczecin mogą na terenie miasta korzystać z pociągów DB. Wprawdzie rozwaźano nawet montaź kasowników na obu stacjach, by pasaźerowie z biletami czasowymi ZDiTM takźe mogli korzystać z pociągów DB, ale na razie poprzestano na sieciówkach. Umowę moźna jednak rozszerzyć, jesli będzie zainteresowanie ze strony pasaźerów. Szkoda tylko, źe brak oficjalnych informacji na ten temat.

wysłane przez MQ ?

Uchwała została dziś opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, więc wygląda na to, że od 16 grudnia zacznie obowiązywać.

wysłane przez torwid (gość)

mkubien napisał(a):

> Uchwała została dziś opublikowana w Dzienniku Urzędowym > Województwa Zachodniopomorskiego, więc wygląda na to, że od > 16 grudnia zacznie obowiązywać.

Więcej: http://www.kurier.szczecin.pl/?d=wiadomosci&id=93132

Miało byc lepiej, a wyszlo jak zwykle... :(