Forum

Po Szczecinie na piechotę?

Za trzy tygodnie może się okazać, że szczecińskie i polickie autobusy nie wyjadą w trasy. Mieszkańcom pozostanie liczyć na tramwaje, samochody prywatne i własne nogi. Miastu grozi paraliż. To czarny scenariusz, ale wiele wskazuje na to, że może się ziścić.

wysłane przez Piotr

Yhhh no to miasto jest pod sciana :). Jak Marianek chce startowac w wyborach to nie ma wyjscia i musi dac na komunikacje miejska..Niech ktos w koncu tam na gorze zauwazy, ze wydaje sie kase na granity i pomniki (pl.Solidarnosci) wydaje sie 20mln rocznie za szpital miejski, ktory nawet sie nie rozlicza, a nie ma na KM :/. Ludzie nie sa idiotami i na wlasne oczy widza jakimi autobusami przychodzi im jezdzic...Nawet moja Mama ciagle psioczy, ze w autobusach do Zdunowa jest zimno i glosno ;) i cos jest nie tak :>>>.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jak Marianek chce > startowac w wyborach to nie ma wyjscia i musi dac na > komunikacje miejska. Ale nasz kochany prezdyent władał nami juz 2 razy wiec chyba nie moze znów startowac co ??

.Niech ktos w koncu tam na gorze zauwazy, > ze wydaje sie kase na granity i pomniki (pl.Solidarnosci) > wydaje sie 20mln rocznie za szpital miejski, ktory nawet sie > nie rozlicza, a nie ma na KM :/

Trzeba umiec robic pic , w tym nasze miasto jest najlepsze . No i miasto moze inwestowac tylko w tramwaje bo autobusy to (jak to juz było mówione tu kilka krotnie) prywatne spułki .Wiec to ich problem skad wezma kase na autobusy .

. Ludzie nie sa idiotami i nA > wlasne oczy widza jakimi autobusami przychodzi im > jezdzic...

a jak psiocza na polickie stare autobusy :D tego by trzeba posłuchac

--- Volvo z Klonowicy też ma tylko 4 okna jak Many 312 z berlina ;)

wysłane przez RJawdyk

Showdown napisał(a):

> (...) bo autobusy to (jak to juz było mówione tu kilka krotnie) > prywatne spułki > .Wiec to ich problem skad wezma kase na autobusy .

Taa. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Spółka prawa handlowego a spółka prywatna to trochę inne pojęcia. Doucz się i wróć wtedy.

--- Arab komunikacyjny.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> > Taa. A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Ale podbno sreberka kradzione były i za to świstak siedzi Spółka prawa > handlowego a spółka prywatna to trochę inne pojęcia. Doucz się i > wróć wtedy.

A no to sie pomyliłem sorx .

--- Volvo z Klonowicy też ma tylko 4 okna jak Many 312 z berlina ;)

wysłane przez Jacek

Showdown napisał(a):

> Volvo z Klonowicy (...)

Przepraszam. Co to jest Volvo z Klonowicy?

wysłane przez mmm

Showdown napisał(a):

> Ale nasz kochany prezdyent władał nami juz 2 razy wiec chyba > nie moze znów startowac co ??

Może drogie dziecko. Może.

> Trzeba umiec robic pic , w tym nasze miasto jest najlepsze . > No i miasto moze inwestowac tylko w tramwaje bo autobusy to > (jak to juz było mówione tu kilka krotnie) prywatne spułki > .Wiec to ich problem skad wezma kase na autobusy .

Jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz.

> Volvo z Klonowicy też ma tylko 4 okna jak Many 312 z berlina ;)

Kolejne wcielenie m21?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> Może drogie dziecko. Może.

hahahahahahaha no to fajnie

> Jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz.

napisałem ze sie pomyliłem no nie :>

wysłane przez Phobos 17

> Może drogie dziecko. Może.

[OT] Jeszcze zobaczymy, czy dotrzyma słowa - na początku kadencji zarzekał się, że to jego ostatnia kadencja. Podobnie mówił na spotkaniu ze studentami rok temu: "Mnie na waszym zaufaniu nie zależy, to moja ostatnia kadencja"

> Kolejne wcielenie m21?

Tak.

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

"Mnie na waszym zaufaniu nie > zależy, to moja ostatnia kadencja" > on wiele obiecuje

> > Kolejne wcielenie m21? > > Tak. > hahahaha normalnie czuje sie odkryty :D chyba sie szarym mudłem potnwe

--- Volvo z Klonowicy też ma tylko 4 okna jak Many 312 z berlina ;)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> hahahaha normalnie czuje sie odkryty :D chyba sie szarym mudłem > potnwe > szarym mydłem potne *

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> [OT] Jeszcze zobaczymy, czy dotrzyma słowa - na początku kadencji > zarzekał się, że to jego ostatnia kadencja. Podobnie mówił na > spotkaniu ze studentami rok temu: "Mnie na waszym zaufaniu nie > zależy, to moja ostatnia kadencja"

Kilka tygodniu temu oficjalnie zapewnił, że nadal nie potwierdza chęci kandydowania po raz kolejny. "Ale jeśli uda mi się zrealizować pewne obietnice, to kto wie, pani redaktor, kto wie..?"

wysłane przez torwid (gość)

Showdown napisał(a):

> Jak Marianek chce > > startowac w wyborach to nie ma wyjscia i musi dac na > > komunikacje miejska. > Ale nasz kochany prezdyent władał nami juz 2 razy wiec chyba > nie moze znów startowac co ??

Skrócę to, co ktoś już sugerował delikatnie: pomyśł, to nie boli. Ustawa o samorządzie terytorialnym nie zabrasnia kandydowania na stanowsiko burmistrza/wójta/prezydenta. Tylko prezydentem RP mozna być max. 2 kadencje, ale o tym mówi Konstytuicja.

> . Ludzie nie sa idiotami...

Sądząc po niektórych wypowiedziach mam wątpliwości, ale nic więcej nie napiszę, bo mnie Admini przywołają do porządku :)
Showdown napisał(a):

> a jak psiocza na polickie stare autobusy :D tego by trzeba > posłuchac > > >

Prosimy ciąć entery, często się to powtarza.

wysłane przez mmm

W przypadku, kiedy przetarg zostanie unieważniony i nie będzie umów na przewozy, trzeba będzie szybko przekazć majątek społek do MZK i wtedy od nowego roku będzie wozić nas nowy/stary przewoźnik. Tylko co z SPPK? Może to co pisze Tomek w artykule o częściowym roztrzygnięciu dotyczy właśnie Polic? Czy takie roziązanie jest możliwe w praktyce?

wysłane przez MQ ?

mmm napisał(a):

> Czy takie roziązanie jest możliwe w praktyce?

Pytałem się kiedyś o to w ZDiTM-ie. Jest to możliwe.

wysłane przez Phobos 17

> W przypadku, kiedy przetarg zostanie unieważniony i nie > będzie umów na przewozy, trzeba będzie szybko przekazć > majątek społek do MZK i wtedy od nowego roku będzie wozić nas > nowy/stary przewoźnik. Tylko co z SPPK? Może to co pisze > Tomek w artykule o częściowym roztrzygnięciu dotyczy właśnie > Polic? Czy takie roziązanie jest możliwe w praktyce?

Kolejna malo przyjemna opcja :-( Najgorsze jest to, ze przykladowa Wyborcza czy Glos nie wlaczylyby sie w akcje lobbowania za przesunieciem brakujacych 3,5 mln ze szpitala do ZDiTM :-(

[OT] A miało być tak pięknie... 2 lata temu PAM chciała przejąć szpital miejski...

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid (gość)

mmm napisał(a):

> W przypadku, kiedy przetarg zostanie unieważniony i nie > będzie umów na przewozy, trzeba będzie szybko przekazć > majątek społek do MZK i wtedy od nowego roku będzie wozić nas > nowy/stary przewoźnik.

No nie tak szybko. Zanim zlikwidujesz spółkę, musi toi trochę potrwać. W przypadku SPA trzeba m.in. akceptacji RM, prezydenta no i związków zawodowych. Więc jest to poroces na kilka miesięcy co najmniej. A w tym przypadku nie ma nawet projektu uchwały, więc w ogóle nie wydaje mi się, żeby było to możliwe wcześniej jak wiosną 2006, o ile w ogóle.

Tylko co z SPPK? Może to co pisze > Tomek w artykule o częściowym roztrzygnięciu dotyczy właśnie > Polic? Czy takie roziązanie jest możliwe w praktyce?

To akurat jest możliwe, co zreszta potwierdził już Maciek.problem polega na tym, że ceny za wzkm, proponowane przez SPPK mieszczą się w puli, jaką ZDiTM przewiduje ( o ile może ten przetargf w ogóle przeprowadzić). Ale SPPK nie mieści się w... przxyszłorocznym budżecie szczecina i to może byc podstawa do unieważnienia całego przetargu.